Licitálható
24816.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
[Charles Dickens] Boz (Dickens): Twist Olivér. I-III. rész. Írta: - -. Ford.: Gondol Dániel. Hozzákötve: Miguel de Cervantes: A bőkezű szerető. Ford. s a bevezetést írta: Lukács Móricz.
Külföldi Regénytár VIII-IX-X és XI,XII kötetek. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Szerk.: Nagy Ignác. Bp., 1843., Hartleben Adolf, (Buda, M. Kir. Egyetem betűivel), 214+2+208 p.; 196+71 p. Első magyar kiadás. [1843-ban Hartleben és Emich is kiadta a Twist Olivért. Azóta is folyik a vita, hogy melyik tekinthető az első kiadásnak.]
Korabeli átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az első könyv gerince hiányzik és a kötése a hátsó táblánál sérült, a második könyv gerince sérült, az első könyvben, a II. részen egy lap sérült, hiányos (17/18 p.) és két lap hiányzik (209/210, 211 p.), foltos lapokkal. Ritka!
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |