Baktay Ervin:
Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye.
Budapest, 1921. Székasi Sacelláry Pál kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.) 167 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Kolofon: "Baktay: Szangraha a tizedik Sacelláry-kiadvány; 1921-ben a Pesti Könyvnyomda műhelyében állították elő. Szedték Garmond Romana betűkkel és nyomtak 2000 példányt nezsideri papírral".
Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus, műfordító. Indiai kultúra és irodalom iránti érdeklődése jóval első indiai tanulmányútja előtt megkezdődött, az indiai szubkontinensre először 1926-ban jutott el.
Aranyozott, színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben. Jó példány.