Licitálható
24728.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 Ft
[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.]
München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása.
Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái.
(Bücher der Abtei Thelem. Band 10.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |