1994 Michael Jackson Magyarországon a fóti gyermekotthon lakóival cigányzenét hallgat eredeti fotó / Original photo of Michael Jackson in Hungary listening to gypsy music, 17x13 cm
1895 Dr. Szladics Károly (1871-1956) jogász, egyetemi tanár, MTA tag doktorrá avatásakor, keményhátú fotó Goszleth István budapesti műterméből, felületén törésnyom, 20,5×10,5 cm
Keleti László, Déry Hugó, Verebes Ernő, Rubányi Tibor a Nova fotóműterem matricával jelzett fotóján, gombostű okozta és felszíni sérülésekkel, 23×17 cm
cca 1870-1875 Marie Auguste Yvonne de Blacas d'Aulps (1851-1881), a francia Blacas d'Aulps hercegi család, illetve házassága révén a német Sayn-Wittgenstein-Sayn hercegi család tagja (Alexander Philip von Sayn-Wittgenstein-Sayn (1847-1940) felesége). Kabinetfotó Augustin Le Jeune francia fényképész (korábban Szergej Levitsky orosz fotográfus által vezetett) párizsi műterméből, jó állapotban, 16,5x10,5 cm // cca 1870-1875 Marie Auguste Yvonne de Blacas d'Aulps (1851-1881), member of the French house of Blacas d'Aulps, as well as the German princely house of Sayn-Wittgenstein-Sayn by marriage to Alexander Philip von Sayn-Wittgenstein-Sayn (1847-1940). Cabinet card from the studio of French photographer Augustin Le Jeune (formerly of Russian photographer Sergey Levitsky) in Paris, in good condition, 16.5x10.5 cm
cca 1896 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró felesége, Hermann Leontin és egyik gyerekük, feltehetően lánya Gerő Zsófia (1895-1966) kisbabaként, vintage keményhátú fotó Mai Manó budapesti műterméből, kopásnyomokkal, karton sarkaiban sérült, 20x11 cm
cca 1880 Plotényi János (1807-?) bányamérnök, híres ungvári zenekedvelő, Nagylázi Plotényi Nándor (1844-1933) hegedű- és zongoraművész apja, két lányával Plotényi Walburgával és Wilhelminával, valamint unokájával, Jenővel, előadás közben, hangszereikkel, fotó, a felületén foltokkal, paszpartuban, üvegezett fakeretben, a hátoldalán feliratozva, 14x18 cm, keret: 26x35 cm
cca 1930-1940 III. Viktor Emánuel olasz király vendégségben Magyarországon. 2 darab fotó. A hátsó fogatban Csáky István, a külügyminiszteri kabinetiroda vezetője. 2 darab fénykép, kis hajlással, 18x24 cm
cca 1988 Hernádi Miklós (1944) művészeti író, szociológus családi körben, Lengyel Gábor fotóriportja, 5 db pecséttel jelzett vintage fotó, 16x21 cm és 16,5x22,5 cm között
cca 1920-1940 Gombkötő Imre (1910-1988) labdarúgó (1933-ig az MTK-ból kivált Budapesti Atlétikai Klub (BAK) futballcsapatának tagja, 1933 és 1934 között a Bocskay FC, majd 1934-től 1939-ig az újpesti Phöbus FC játékosa) fényképalbuma, összesen 140 db fotóval, közte számos érdekes felvétellel a BAK, a Bocskay és a Phöbus csapatairól, kortárs labdarúgókról (Palotás István, Gallowich Tibor, Móré János, Teleki Pál, stb.), utazási és egyéb képekkel (többségük fotósarkokkal rögzítve, az albumlapokon feliratozva). Bakelittáblás, zsinórfűzéses albumban, az album kissé sérült, helyenként szakadt hártyapapírokkal, 23x32x3 cm ///
"Aukcióra kínáljuk Gombkötő Imre (a Budapesti Atlétikai Klub, BAK) labdarúgó egyedülálló és rendkívül ritka hagyatékát, amely a magyar labdarúgás 1930-as évekbeli hőskorába nyújt egyedülálló betekintést, megelőzve a későbbi legendás Aranycsapat korszakát. A hagyaték körülbelül 140 db eredeti, 6x9 cm-es fekete-fehér fényképet tartalmaz. Ennek mintegy fele a labdarúgásra fókuszál, megörökítve a csapatokat, a neves játékosokat és a korszak mérkőzéseinek hangulatát. A kollekció másik felét a focisták baráti és érzelmi élete, valamint személyes családi pillanatai teszik ki, egyedülálló bepillantást nyújtva a sportolók pályán kívüli világába. A gyűjtemény kulcsfontosságú dokumentumai a korszak labdarúgásának, megörökítve a Bak FC teljes csapatát az 1930-as évekből, bemutatva a korszak meghatározó fővárosi együttesének tagjait, ahol maga Gombkötő Imre is aktív szerepet játszott. A felvételeken feltűnnek olyan ikonikus játékosok portréi és csoportképei, akik meghatározó alakjai voltak a magyar futballnak. Közöttük látható Gallovich Tibor, aki szövetségi kapitányként kulcsszerepet játszott az Aranycsapat alapjainak megteremtésében. Továbbá szerepelnek a korszak jelentős labdarúgói: Buzásy, Palotás (a képeken szereplő labdarúgó személyazonossága további kutatást igényelhet), Nóri János, Teleki Pál (a későbbi szövetségi kapitány), Vágó, Markos, Belezik, Budai, Wéber, Fekete, Megyeri, Béky és Tóth M, akik fontos tagjai voltak a Bak, a vidéki élcsapatként a budapesti gárdákat is kihívó Bocskai FC, valamint a már a 30-as években is meghatározó élvonalbeli klub Phöbus FC (az Újpest labdarúgó csapatának korábbi neve) együttesének. Különleges történelmi dokumentumok Bányai edző fotói.Bányai Lajos (1888 - ?) magyar bajnok labdarúgó, csatár. Az 1930-as Bajnokok Tornáján győztes Újpest edzője.A holokauszt áldozataként halt meg A gyűjteményben 6 felvétel található róla: 3 kép a Phöbus FC csapatával készült, bemutatva edzői munkáját és a csapattal való kapcsolatát, míg 3 további fotó a játékosokkal való személyesebb pillanatait örökíti meg. Bányai zsidó származása miatt a holokauszt tragikus áldozatává vált, élete szörnyű körülmények között ért véget. Ezek a képek a sporttörténet mellett a korabeli társadalmi tragédia megrendítő mementói is. A kollekcióban egy különleges felvétel is található, melyen egyik focista Bányai edzővel látható az Eiffel-torony előtt, egy személyes pillanatot megörökítve a sport és a magánélet összefonódásából. Ez a páratlan gyűjtemény nem csupán sporttörténeti relikvia, hanem egy értékes korrajz, a magyar futball hőskorának megismeréséhez nélkülözhetetlen dokumentum és a holokauszt szörnyűségeire való emlékezés is. Különleges értéket képvisel gyűjtők, sporttörténészek és a történelem ezen sötét korszakának kutatói számára egyaránt."
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.