Fotó

Tételek száma: 721

1994 Michael Jackson Magyarországon a fóti gyermekotthon lakóival cigányzenét hallgat eredeti fotó / Original photo of Michael Jackson in Hungary listening to gypsy music, 17x13 cm
18796.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1895 Dr. Szladics Károly (1871-1956) jogász, egyetemi tanár, MTA tag doktorrá avatásakor, keményhátú fotó Goszleth István budapesti műterméből, felületén törésnyom, 20,5×10,5 cm
18797.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
18798.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
18799.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
cca 1870-1875 Marie Auguste Yvonne de Blacas d'Aulps (1851-1881), a francia Blacas d'Aulps hercegi család, illetve házassága révén a német Sayn-Wittgenstein-Sayn hercegi család tagja (Alexander Philip von Sayn-Wittgenstein-Sayn (1847-1940) felesége). Kabinetfotó Augustin Le Jeune francia fényképész (korábban Szergej Levitsky orosz fotográfus által vezetett) párizsi műterméből, jó állapotban, 16,5x10,5 cm // cca 1870-1875 Marie Auguste Yvonne de Blacas d'Aulps (1851-1881), member of the French house of Blacas d'Aulps, as well as the German princely house of Sayn-Wittgenstein-Sayn by marriage to Alexander Philip von Sayn-Wittgenstein-Sayn (1847-1940). Cabinet card from the studio of French photographer Augustin Le Jeune (formerly of Russian photographer Sergey Levitsky) in Paris, in good condition, 16.5x10.5 cm
18800.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
1971 A Magyar öttusa válogatott csoportképe és Sasics Svetiszláv 5 db lovas fotója 17x13 cm
18801.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
18802.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
cca 1880 Nyíregyháza, Barthalomaeidész János evangélikus lelkész, keményhátú fotó sérülésekkel, 27×21 cm
18803.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
18804.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
cca 1930-1940 III. Viktor Emánuel olasz király vendégségben Magyarországon. 2 darab fotó. A hátsó fogatban Csáky István, a külügyminiszteri kabinetiroda vezetője. 2 darab fénykép, kis hajlással, 18x24 cm
18805.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
cca 1988 Hernádi Miklós (1944) művészeti író, szociológus családi körben, Lengyel Gábor fotóriportja, 5 db pecséttel jelzett vintage fotó, 16x21 cm és 16,5x22,5 cm között
18806.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
cca 1920-1940 Gombkötő Imre (1910-1988) labdarúgó (1933-ig az MTK-ból kivált Budapesti Atlétikai Klub (BAK) futballcsapatának tagja, 1933 és 1934 között a Bocskay FC, majd 1934-től 1939-ig az újpesti Phöbus FC játékosa) fényképalbuma, összesen 140 db fotóval, közte számos érdekes felvétellel a BAK, a Bocskay és a Phöbus csapatairól, kortárs labdarúgókról (Palotás István, Gallowich Tibor, Móré János, Teleki Pál, stb.), utazási és egyéb képekkel (többségük fotósarkokkal rögzítve, az albumlapokon feliratozva). Bakelittáblás, zsinórfűzéses albumban, az album kissé sérült, helyenként szakadt hártyapapírokkal, 23x32x3 cm ///  "Aukcióra kínáljuk Gombkötő Imre (a Budapesti Atlétikai Klub, BAK) labdarúgó egyedülálló és rendkívül ritka hagyatékát, amely a magyar labdarúgás 1930-as évekbeli hőskorába nyújt egyedülálló betekintést, megelőzve a későbbi legendás Aranycsapat korszakát. A hagyaték körülbelül 140 db eredeti, 6x9 cm-es fekete-fehér fényképet tartalmaz. Ennek mintegy fele a labdarúgásra fókuszál, megörökítve a csapatokat, a neves játékosokat és a korszak mérkőzéseinek hangulatát. A kollekció másik felét a focisták baráti és érzelmi élete, valamint személyes családi pillanatai teszik ki, egyedülálló bepillantást nyújtva a sportolók pályán kívüli világába. A gyűjtemény kulcsfontosságú dokumentumai a korszak labdarúgásának, megörökítve a Bak FC teljes csapatát az 1930-as évekből, bemutatva a korszak meghatározó fővárosi együttesének tagjait, ahol maga Gombkötő Imre is aktív szerepet játszott. A felvételeken feltűnnek olyan ikonikus játékosok portréi és csoportképei, akik meghatározó alakjai voltak a magyar futballnak. Közöttük látható Gallovich Tibor, aki szövetségi kapitányként kulcsszerepet játszott az Aranycsapat alapjainak megteremtésében. Továbbá szerepelnek a korszak jelentős labdarúgói: Buzásy, Palotás (a képeken szereplő labdarúgó személyazonossága további kutatást igényelhet), Nóri János, Teleki Pál (a későbbi szövetségi kapitány), Vágó, Markos, Belezik, Budai, Wéber, Fekete, Megyeri, Béky és Tóth M, akik fontos tagjai voltak a Bak, a vidéki élcsapatként a budapesti gárdákat is kihívó Bocskai FC, valamint a már a 30-as években is meghatározó élvonalbeli klub Phöbus FC (az Újpest labdarúgó csapatának korábbi neve) együttesének. Különleges történelmi dokumentumok Bányai edző fotói.Bányai Lajos (1888 - ?) magyar bajnok labdarúgó, csatár. Az 1930-as Bajnokok Tornáján győztes Újpest edzője.A holokauszt áldozataként halt meg  A gyűjteményben 6 felvétel található róla: 3 kép a Phöbus FC csapatával készült, bemutatva edzői munkáját és a csapattal való kapcsolatát, míg 3 további fotó a játékosokkal való személyesebb pillanatait örökíti meg. Bányai zsidó származása miatt a holokauszt tragikus áldozatává vált, élete szörnyű körülmények között ért véget. Ezek a képek a sporttörténet mellett a korabeli társadalmi tragédia megrendítő mementói is. A kollekcióban egy különleges felvétel is található, melyen egyik focista Bányai edzővel látható az Eiffel-torony előtt, egy személyes pillanatot megörökítve a sport és a magánélet összefonódásából. Ez a páratlan gyűjtemény nem csupán sporttörténeti relikvia, hanem egy értékes korrajz, a magyar futball hőskorának megismeréséhez nélkülözhetetlen dokumentum és a holokauszt szörnyűségeire való emlékezés is. Különleges értéket képvisel gyűjtők, sporttörténészek és a történelem ezen sötét korszakának kutatói számára egyaránt."
18807.

cca 1920-1940 Gombkötő Imre (1910-1988) labdarúgó (1933-ig az MTK-ból kivált Budapesti Atlétikai Klub (BAK) futballcsapatának tagja, 1933 és 1934 között a Bocskay FC, majd 1934-től 1939-ig az újpesti Phöbus FC játékosa) fényképalbuma, összesen 140 db fotóval, közte számos érdekes felvétellel a BAK, a Bocskay és a Phöbus csapatairól, kortárs labdarúgókról (Palotás István, Gallowich Tibor, Móré János, Teleki Pál, stb.), utazási és egyéb képekkel (többségük fotósarkokkal rögzítve, az albumlapokon feliratozva). Bakelittáblás, zsinórfűzéses albumban, az album kissé sérült, helyenként szakadt hártyapapírokkal, 23x32x3 cm ///

"Aukcióra kínáljuk Gombkötő Imre (a Budapesti Atlétikai Klub, BAK) labdarúgó egyedülálló és rendkívül ritka hagyatékát, amely a magyar labdarúgás 1930-as évekbeli hőskorába nyújt egyedülálló betekintést, megelőzve a későbbi legendás Aranycsapat korszakát. A hagyaték körülbelül 140 db eredeti, 6x9 cm-es fekete-fehér fényképet tartalmaz. Ennek mintegy fele a labdarúgásra fókuszál, megörökítve a csapatokat, a neves játékosokat és a korszak mérkőzéseinek hangulatát. A kollekció másik felét a focisták baráti és érzelmi élete, valamint személyes családi pillanatai teszik ki, egyedülálló bepillantást nyújtva a sportolók pályán kívüli világába.
A gyűjtemény kulcsfontosságú dokumentumai a korszak labdarúgásának, megörökítve a Bak FC teljes csapatát az 1930-as évekből, bemutatva a korszak meghatározó fővárosi együttesének tagjait, ahol maga Gombkötő Imre is aktív szerepet játszott. A felvételeken feltűnnek olyan ikonikus játékosok portréi és csoportképei, akik meghatározó alakjai voltak a magyar futballnak. Közöttük látható Gallovich Tibor, aki szövetségi kapitányként kulcsszerepet játszott az Aranycsapat alapjainak megteremtésében. Továbbá szerepelnek a korszak jelentős labdarúgói: Buzásy, Palotás (a képeken szereplő labdarúgó személyazonossága további kutatást igényelhet), Nóri János, Teleki Pál (a későbbi szövetségi kapitány), Vágó, Markos, Belezik, Budai, Wéber, Fekete, Megyeri, Béky és Tóth M, akik fontos tagjai voltak a Bak, a vidéki élcsapatként a budapesti gárdákat is kihívó Bocskai FC, valamint a már a 30-as években is meghatározó élvonalbeli klub Phöbus FC (az Újpest labdarúgó csapatának korábbi neve) együttesének.
Különleges történelmi dokumentumok Bányai edző fotói.Bányai Lajos (1888 - ?) magyar bajnok labdarúgó, csatár. Az 1930-as Bajnokok Tornáján győztes Újpest edzője.A holokauszt áldozataként halt meg
A gyűjteményben 6 felvétel található róla: 3 kép a Phöbus FC csapatával készült, bemutatva edzői munkáját és a csapattal való kapcsolatát, míg 3 további fotó a játékosokkal való személyesebb pillanatait örökíti meg. Bányai zsidó származása miatt a holokauszt tragikus áldozatává vált, élete szörnyű körülmények között ért véget. Ezek a képek a sporttörténet mellett a korabeli társadalmi tragédia megrendítő mementói is. A kollekcióban egy különleges felvétel is található, melyen egyik focista Bányai edzővel látható az Eiffel-torony előtt, egy személyes pillanatot megörökítve a sport és a magánélet összefonódásából.
Ez a páratlan gyűjtemény nem csupán sporttörténeti relikvia, hanem egy értékes korrajz, a magyar futball hőskorának megismeréséhez nélkülözhetetlen dokumentum és a holokauszt szörnyűségeire való emlékezés is. Különleges értéket képvisel gyűjtők, sporttörténészek és a történelem ezen sötét korszakának kutatói számára egyaránt."

Licitálható
Kikiáltási ár:
300 000 Ft
813,01
937,50
Minimális ajánlat:
300 000 Ft
300 000 360 000 420 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft