Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 123

1926 ,,A Fészek Kármán Aladár Ő Nagyságát tisztelettel meghívja 25 éves fennállásának ünnepére". (Az 1901-ben alakult Fészek Művészklub által kiadott meghívó/alkalmi grafika Kármán Géza Aladár (1871-1939) építész részére). Rézkarc, papír, jelzés nélkül, üvegezett fakeretben, 29x21,5 cm, keret: 36,5x27,5 cm
18176.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
1928-1931 Emlékkönyv bejegyzésekkel, rajzokkal, közte irredenta grafikával és verssel, sérült kötésben
18177.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 500 Ft
8 500 10 000 11 000
1929 Takarékpénztárak és Bankok Egyesülete előjegyzési napló az 1929. évre. Benne korabeli reklámokkal. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, benne számos korabeli ceruzás bejegyzéssel.
18178.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1929 Bp., Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest főpolgármestere autográf aláírása (két helyen is) dr. Bíró Béla orvos segédorvosi kinevezésén, fejléces papíron, pecsétekkel.
18179.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
1929 Bruck Hermina (1861-1945) festőművésznő sajátkézzel írt és aláírt részvétlevele, báró Korányi Annának, férje Soós Elemér elhunyta alkalmából, 1929. feb. 3., 1 beírt oldal, hajtva, jó állapotban.
18180.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
1930 Jules Marcell Marton (1884 - 1956)? kézzel írt levélborítékja tartom nélkül. Márai Lolának. Márai Sándor feleségének
18181.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1930 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, a Szépművészeti Múzeum igazgatója autográf aláírással ellátott levele a Független Festőművészek Társaságának
18182.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
ca 1930 Hunor és Magyar története dekoratív rajzolt emléklap, kódexlap másolat. 42x29 cm
18183.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1934 dr Viski Illés-Illyasevics Miklós:"Tizenhárom esztendő az életemből. Írta - -. Chateau de Bialaczow 12/IX/1934. dr Viski Illés-Illyasevics Miklós külügyminisztériumi fogalmazó/előadó/sajtó atasé verseit tartalmazó gépirat, 1 t.+4+351+3+IX p. Benne 2 verskézirattal is, rajta Illés-Illyasevics Miklós aláírásával. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, rajta a viski Illés címerrel, kopott borítóval, belül foltokkal.
18184.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
1934 Bp., Liber Endre (1930-1934) budapesti alpolgármester autográf aláírása [Ripka Ferenc főpolgármester helyett] dr. Bíró Béla orvos alorvosi kinevezésén, fejléces papíron, pecséttel.
18185.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1936-1938 Szege Sándor (1883-1945) szobrász, éremművész hagyatékából 3 db neki címzett fejléces levél a Herendi Porcelángyártól, a cég számára tervezett figurákkal kapcsolatosan
18186.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
1937 Érdekes levelezés a Szegedi- és Pécsi Szabadtéri Játékokkal kapcsolatban. Janovics Jenő (1872-1945) a szegedi szabadtéri játékok művészeti vezetője, színész, rendező, színigazgató, forgatókönyvíró. aláírt levele Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvírónak amelyben a Missa solemnis c. előadás Pécsre vitele ügyében ír bosszúsan, írói hanyagságnak tartva a válasz elmaradását, Ujházy a valószínűleg szintén sürgető levelet írt Dr. Kelemen Andor (1891-1967) pécsi egyházmegyei pap, teológus és levéltárosnak, aki a Pécsi Szabadtéri Játékok rendezőjének, akinek válaszát olvashatjuk, melyben a játékok programjáról eseményekről írt. Mindkét levél fejléces papírokon, borítékkal.
18187.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események