Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 123

1837 Farkas Ferenc (1786-1864) székesfehérvári kanonok (1838-tól nagyprépost) autográf aláírásával ellátott latin nyelvű egyházi okirat, viaszpecséttel, kisebb sérülésekkel
18152.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
1843 A nyitrai székeskáptalan által kiállított egyházi okirat hiteles másolata, 7 beírt oldal, latin nyelven, Sárközy Károly, Pest vármegye főszolgabírája, illetve Halász Oszkár esküdt aláírásával, viaszpecsétekkel
18153.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
1859 Napló bécsi utamból. Egy lány utazása anyjával Budapestről Bécsbe, először az Erzsébet gőzösön, utána kocsival, majd vasúttal, megemlítve útközbeni élményeit, részletesebben győri tartózkodásról ír, kézirat, 11 beírt oldal, szép állapotban.
18154.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 500 Ft
8 500 10 000 11 000
1859 Pest, a Pest-Budai Kereskedelmi- és Iparkamara (Pest-Ofner Handels- und Gewerbekammer) német nyelvű levele az egri cs. kir. megyei törvényszék részére Diviaczky Antal egri vaskereskedő címbejegyzésének ügyében, aláírásokkal, dombornyomott fejléces papíron, hátoldalán magyar nyelvű feljegyzésekkel
18155.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
1874 Lechner Károly (1850-1922) orvos, elmegyógyász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, Lechner Ödön építész testvérének szülészorvosi doktori diplomája. Pergamen, jó állapotban, függő viaszpecséttel. 1 Fl illetékbélyeggel Kautz Gyula ( 1829-1909) magyar közgazdász, jogi doktor, valóságos belső titkos tanácsos, Rupp János (1808-1881) orvos, egyetemi tanár, Balogh Kálmán (1835-1888) orvos, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja
18156.

Licitálható
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25
Minimális ajánlat:
50 000 Ft
50 000 60 000 70 000
1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis) Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban. 1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg. Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.
18157.

1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis)
Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban.
1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott
A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg.
Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
1891 csetneki Jelenik Zaphiry Helén (1860-1936) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának írt 3 db levél Teri nevű barátnőjétől. Egyenként két-három beírt oldalon
18158.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
1898 Feltehetően Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készített népi kerámia emlékkorsó "R 1848-1898" felirattal, az R betű feltehetően a Regierungszeit rövidítése, kis sérüléssel, m: 12 cm
18159.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
1900-1904 Selmecbánya, M. Kir. Bányászati és Erdészeti Akadémia indexe, Örley István (1882-?) belényesi születésű erdész-hallgató részére, az iskola tanárainak aláírásaival, okmánybélyegekkel, 5 db magánvizsgálati bizonyítvánnyal, kis sérülésekkel, hajtásnyommal, 8 sztl. lev. + 5 sztl. lev.
18160.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
cca 1900-1920 A ,,Hungária" Műtrágya, Kénsav és Vegyi Ipar Rt. új vízművének pneumatikus kútja (hossz- és keresztmetszet, alaprajz, stb.), nagyméretű, sokszorosított műszaki rajz, szakadásokkal, teljes méret: 48x189 cm
18161.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
1902 Kossuth Lajos születésnapjának 100. évfordulójára tartott istentisztelet belépőjegye a Deák téri templomba.
18162.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 200 Ft
4 200 5 000 5 500
1904-1905 György Aladár (1844-1906) író, újságíró, kultúrpolitikus, műfordító, művelődéstörténész, a marxizmus egyik első magyar ismertetője 27 db saját kezűleg aláírt képeslapja
18163.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események