Szabadkőművesség

Tételek száma: 14

A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy alkotmánya. Bp., 1911, Márkus Samu-ny., 116+[4] p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült címlappal, tulajdonosi névbejegyzéssel és ex libris-szel (Verbőczy Nándor). + Pótlás az alkotmány V. alaptörvényéhez. VI. fejezet. Vidéki páholyházak alapja. [3] p.
19314.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Emlékezzünk régiekről! A ,,Demokratia" szabadkőműves páholy 1914. március hó 2-ikán tartott elsőfokú munkája. A Demokratia páholy könyvtára 91. Bp., 1914, Márkus Samu-ny., 37+[5] p. Modern műbőr-kötésben, az eredeti papírborítót bekötötték, jó állapotban.
19315.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Kőhegyi Lajos: Szabadkőműves-káté. III. Mester-fok. Szabadkőműves-rendszerek. Kézirat szabadkőművesek számára. Az ,,Árpád" páholy megbízásából írta - - . Szeged, 1917, Árpád Páholy (Várnay L.-ny.), 44 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
19316.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt dolgozó ,,Demokratia" t[örvényes] és t[ökéletes] páholy tagnévsora 1949. Bp., Otthon-ny., [32] p. A páholytagok névvel és címmel ellátott listája, benne további, ceruzával bejegyzett nevekkel. Kiadói tűzött papírkötés.
19317.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Benczúr Vilmos: A kassai szabadkőművesség 1870-1913. Haladás, egyetértés, resurrexit. Kassa, 1914, Kassai Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 29+[3] p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, helyenként kis lapszéli sérülésekkel.
19318.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Bogdánfy Ödön: Fölvételi beszéd. Tartotta - - a ,,Nemzeti" páholy 1904. évi május hó 16-iki munkáján. A Nemzeti Páholy könyvtára V. füzet. Bp., 1904, Márkus Samu-ny., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, intézményi bélyegzővel, kis foltokkal. (Ritka!)
19319.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
1936 Szabadkőművessé avatási bizonyítvány. a londoni Manor of Stockwell páholyba. Acélmetszet. 30x40 cm Szárzazbélyegzővel  1936 Certificate of initiation into Freemasonry. to the Manor of Stockwell lodge in London. Steel engraving. 30x40 cm With dry seal
19320.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
1921 Az Isaac Newton páholy meghívója és tisztségviselői 23x36 cm
19321.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1929 Risalpur (Pakisztán) A Hardinge Páholy bankettjének menükártyája. Dombornyomott emblémás borító. (4)p.
19322.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1931 A South Middlesex Lodge szabadkőműves páholy, női ünnepségének menükártyája. Dombornyomott borító. (4)p.
19323.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
ca 1900 By-laws of the thistle and shamrock lodge. 12 p. / A bogáncs és lóhere páholy szabályai
19324.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Arató Frigyes: A szabadkőművesség. Bp., 1913, Pátria-ny., 163+[1] p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, az első 24 lap kijár.
19325.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események