cca 1940-1960 Novotny Péter levente főoktató iratanyaga, igazolványai (a II. világháború alatti és utáni időszakból), közte Budapest III. kerületi levente parancsnokság által 1944. novemberében kiállított nyugta 7,65-ös kaliberű Frommer pisztoly átvételéről
Kaisers Dank 1914-1916. A hazatérő katonák I. világháborús köszönő oklevele Ferenc József császár sé tábornokok megnevezésével. Nagy méretű nyomat, dekoratív, feliratos, arnyozott paszpartuban, üvegezett keretben (kereten sérülésekkel) 56x73 cm /
Kaisers Dank 1914-1916. Certificate of gratitude of the returning soldiers from World War I, with the names of Emperor Franz Joseph and his generals. Large print, decorative, inscribed, in a gilded passepartout, in a glazed frame (with damage to the frame) 56x73 cm
1916-1919 Vaszilij Blücher a Vörös hadsereg parancsnoka, szovjet bolsevikek a forradalom idején, szovjet katonai gyűlés a fronton, A Ruzhinsky zászlóalj gyűlése, 5 db fotó a szovjet forradalom és polgárháború idejéből későbbi nagyítások 18x12 cm
1916-1919 Vasily Blücher, commander of the Red Army, Soviet Bolsheviks during the revolution, Soviet military meeting at the front, Meeting of the Ruzhinsky Battalion, 5 photos from the time of the Soviet revolution and civil war, later enlargements 18x12 cm
ca 1918 Tanácsköztársaság és kapcsolódó fotók Orosz és osztrák-magyar katonák barátkozása a fronton (bratyizás), a Tanácsköztársasággal kapcsolatot tartó orosz pilóta, Kerekes nevű magyar matróz akit a magyar titkosrendőrség megölt, Szamuely Tibor látogatás Leninnél Moszkvában. 4 db fotó későbbi nagyítások 18x12 cm
ca 1918 Soviet Republic and related photos Russian and Austro-Hungarian soldiers making friends on the front (fraternization), Russian pilot in contact with the Soviet Republic, Hungarian sailor named Kerekes who was killed by the Hungarian secret police, Tibor Szamuely visiting Lenin in Moscow. 4 photos later enlargements 18x12 cm