Játékok

Tételek száma: 156

Football Chemoplast asztali foci játék, eredeti dobozában hiánytalan, eredeti golyóval, egy bábú törött.
15339.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Színes, kétoldalas játéktábla, oldalain a "Kínai dáma" és "Halma" játékokkal. (1930-as évek). [Budapest, 1935 körül]. [Nyomda nélkül]. Színes tábla, mérete: 355x355 mm. Feliratozás nélküli játéktáblánk egyik oldalán a kínai dáma hatszögletű játéktere, hátoldalán a halma játék 16x16 mezős játéktere. A kínai dáma voltaképpen nem Kínából ered, a stratégiai játék az 1930-as Amerikájából indult útjára. Példányunk hátoldalán, a 16x16 mezős játéktéren apró foltosság. Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles játéktábla.
15340.

Színes, kétoldalas játéktábla, oldalain a "Kínai dáma" és "Halma" játékokkal. (1930-as évek).
[Budapest, 1935 körül]. [Nyomda nélkül]. Színes tábla, mérete: 355x355 mm.
Feliratozás nélküli játéktáblánk egyik oldalán a kínai dáma hatszögletű játéktere, hátoldalán a halma játék 16x16 mezős játéktere. A kínai dáma voltaképpen nem Kínából ered, a stratégiai játék az 1930-as Amerikájából indult útjára.
Példányunk hátoldalán, a 16x16 mezős játéktéren apró foltosság.
Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles játéktábla.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
A "Die Reise in's Märchenland' (Utazás Meseországban) címet viselő táblás játék kihajtható, színes játéktáblája. (1920-as évek eleje). [Berlin, 1920-as évek eleje]. [Luxus-Papier Fabrik]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 595x760 mm. 'Die Reise in's Märchenland' névvel az 1920-as évek elején jelent meg az évszázadok óta ismert lúdjáték legújabb, tündérmesébe ágyazott változata. A lúdjáték egyfajta táblás versenyjáték, amelynek célja, hogy kockadobással mozgatott játékfiguránkkal hamarabb érjünk a célmezőre versenytársainknál, az út közben felmerülő akadályokat pedig sikerrel vegyük. A Reise in's Märchenland 100 mezős versenypályáján összesen húsz különleges mező kapott illusztrációt, az ilyen mezőre lépő figuránkra különleges szabályok várnak. Az illusztrált játékmezőkön Grimm-mesékből származó jelenetek, többek között a Jancsi és Juliskából, a Piroska és a farkasból, Aranyhaj (Rapunzel) történetéből. A további különleges mezőn hétmérföldes csizmát, varázssipkát, törpét, óriást, varázskutat, elvarázsolt erdőséget láthatunk. A játék az 1950-es évek elején újra megjelent, a berlini Zinke Spiel kiadónál, alaposan áttervezett grafikával. Példányunk táblája a függőleges hajtás mentén kettévált. Vászoncsíkkal összefogott, négyleveles játéktábla, hajtogatva.
15341.

A "Die Reise in's Märchenland' (Utazás Meseországban) címet viselő táblás játék kihajtható, színes játéktáblája. (1920-as évek eleje).
[Berlin, 1920-as évek eleje]. [Luxus-Papier Fabrik]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 595x760 mm.
'Die Reise in's Märchenland' névvel az 1920-as évek elején jelent meg az évszázadok óta ismert lúdjáték legújabb, tündérmesébe ágyazott változata. A lúdjáték egyfajta táblás versenyjáték, amelynek célja, hogy kockadobással mozgatott játékfiguránkkal hamarabb érjünk a célmezőre versenytársainknál, az út közben felmerülő akadályokat pedig sikerrel vegyük. A Reise in's Märchenland 100 mezős versenypályáján összesen húsz különleges mező kapott illusztrációt, az ilyen mezőre lépő figuránkra különleges szabályok várnak. Az illusztrált játékmezőkön Grimm-mesékből származó jelenetek, többek között a Jancsi és Juliskából, a Piroska és a farkasból, Aranyhaj (Rapunzel) történetéből. A további különleges mezőn hétmérföldes csizmát, varázssipkát, törpét, óriást, varázskutat, elvarázsolt erdőséget láthatunk. A játék az 1950-es évek elején újra megjelent, a berlini Zinke Spiel kiadónál, alaposan áttervezett grafikával. Példányunk táblája a függőleges hajtás mentén kettévált.
Vászoncsíkkal összefogott, négyleveles játéktábla, hajtogatva.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Motorverseny társasjáték kihajtható, színes, illusztrált játéktáblája korabeli motormodellekkel és állatfigurákkal. (1960 körül). [Budapest, 1960 körül]. [Nyomda nélkül]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 320x425 mm egy 325x435 méretű kartonlapon. Színes játéktáblánk a dobókockával lépés-vezérelt táblás versenyjátékok egyikéhez tartozik, a játék célja a játékostársaknál hamarabb eljutni a célmezőre. A vidám állatfigurákkal és közlekedési vétségekkel illusztrált motorverseny kitüntetett, vörös körrel jelzett mezői feltehetően a játékosok által elkövetett közlekedési szabálytalanságokat szankcionálnak, ilyen módon oktatva őket a KRESZ szabályainak betartására. A játéktábla kutya-, macska-, róka-, nyúl- és medvefigurái nem visznek közelebb kiadási év feltüntetése nélkül kiadott játékunk korának megállapításához, ám tekintetbe kell vennünk a játéktábla két, jellegzetes, korjellemző motorkerékpárját. A startmezőn látható Panni robogó 1957 nyarán, a bal felső sarokban található Csepel T1 oldalkocsis motorkerékpár 1960 során került forgalomba, mindkettő a Csepel Motorkerékpár exportált büszkeségének számított. Ennek megfelelően játéktáblánk gyártási évét 1960 körülire tesszük. A táblán apró foltosság és apró kopások, hátoldalán apró, halvány foltosság. Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles kartontábla.
15342.

Motorverseny társasjáték kihajtható, színes, illusztrált játéktáblája korabeli motormodellekkel és állatfigurákkal. (1960 körül).
[Budapest, 1960 körül]. [Nyomda nélkül]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 320x425 mm egy 325x435 méretű kartonlapon.
Színes játéktáblánk a dobókockával lépés-vezérelt táblás versenyjátékok egyikéhez tartozik, a játék célja a játékostársaknál hamarabb eljutni a célmezőre. A vidám állatfigurákkal és közlekedési vétségekkel illusztrált motorverseny kitüntetett, vörös körrel jelzett mezői feltehetően a játékosok által elkövetett közlekedési szabálytalanságokat szankcionálnak, ilyen módon oktatva őket a KRESZ szabályainak betartására. A játéktábla kutya-, macska-, róka-, nyúl- és medvefigurái nem visznek közelebb kiadási év feltüntetése nélkül kiadott játékunk korának megállapításához, ám tekintetbe kell vennünk a játéktábla két, jellegzetes, korjellemző motorkerékpárját. A startmezőn látható Panni robogó 1957 nyarán, a bal felső sarokban található Csepel T1 oldalkocsis motorkerékpár 1960 során került forgalomba, mindkettő a Csepel Motorkerékpár exportált büszkeségének számított. Ennek megfelelően játéktáblánk gyártási évét 1960 körülire tesszük. A táblán apró foltosság és apró kopások, hátoldalán apró, halvány foltosság.
Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles kartontábla.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Liba-játék. A számos országban ismert lúdjáték magyar nyelvű változatának kihajtható, színes, illusztrált játéktáblája. (1970 körül). [Budapest, 1970 körül]. [Minerva - Zrínyi Nyomda]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 320x470 mm 330x480 mm méretű kartonlapon. Színes játéktáblánk a számos országban, a 16. századtól ismert, körökre osztott társasjáték, a lúd-játék játék magyar változatához tartozik. A 2-6 játékos által játszható játék célja játékostársainknál előbb elérni a 81-es számú célmezőre. A kockadobással meghatározott mennyiségű mezőt előre lépve a játékos libafigurájával időről időre illusztrált játékmezőre lép, amelynek utasításait végre kell hajtania, így előre vagy hátra kell mozognia, kimarad egy körből, játékpénzt kell fizetnie vagy éppenséggel játékpénzhez jut. A játék legnagyobb kiszúrása természetesen a kezdőmezőre való visszalépés. Játékunknak nem is annyira játékmechanikája érdekes, hanem grafikai világa, mely hamisítatlanul magyar hangulatot áraszt. 1970 körül készült játékunk nélkülözi ugyan a játékosok valódi döntési lehetőségeit: a játékosok voltaképpen csak utasításokat hajtanak végre; ám ebben az időben a játékélményt a színes mezőkre való lépés falusi eseményei, illetve a versenyélmény önmagában is működtette. Enyhén kopott játéktábla, jobb alsó sarkán apró gyűrődéssel. Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles kartontábla.
15343.

Liba-játék. A számos országban ismert lúdjáték magyar nyelvű változatának kihajtható, színes, illusztrált játéktáblája. (1970 körül).
[Budapest, 1970 körül]. [Minerva - Zrínyi Nyomda]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 320x470 mm 330x480 mm méretű kartonlapon.
Színes játéktáblánk a számos országban, a 16. századtól ismert, körökre osztott társasjáték, a lúd-játék játék magyar változatához tartozik. A 2-6 játékos által játszható játék célja játékostársainknál előbb elérni a 81-es számú célmezőre. A kockadobással meghatározott mennyiségű mezőt előre lépve a játékos libafigurájával időről időre illusztrált játékmezőre lép, amelynek utasításait végre kell hajtania, így előre vagy hátra kell mozognia, kimarad egy körből, játékpénzt kell fizetnie vagy éppenséggel játékpénzhez jut. A játék legnagyobb kiszúrása természetesen a kezdőmezőre való visszalépés. Játékunknak nem is annyira játékmechanikája érdekes, hanem grafikai világa, mely hamisítatlanul magyar hangulatot áraszt. 1970 körül készült játékunk nélkülözi ugyan a játékosok valódi döntési lehetőségeit: a játékosok voltaképpen csak utasításokat hajtanak végre; ám ebben az időben a játékélményt a színes mezőkre való lépés falusi eseményei, illetve a versenyélmény önmagában is működtette.
Enyhén kopott játéktábla, jobb alsó sarkán apró gyűrődéssel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
cca 1960 The Danish Architect Willy Fangel's Building Set, fa dobozban, 30x30 cm
15344.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Elemmel működő táncoló-zenélő mikulás, újszerű, eredeti dobozában, m: 48 cm
15345.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
Orosz retro számkirakó játék, dobozában, 21x21 cm
15346.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Baby Piano játékzongora, kissé kopott, eredeti dobozában.
15347.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Cca 1970. Vidám társasjáték ,,Liba-játék. Kissé kopottas doboz. Minerva - Keresztes Tibor/ Kossuth Sokszorosító F. v.: Schäffer Gyula
15348.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Antik domino készlet, dobozában, 23x31 cm
15349.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Asztali ping pong készlet, dobozában.
15350.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események