Gaál Endre: A szegedi munkásság forradalmi harcai 1918-1919-ben. Szeged, 1959, Hazafias Népfront Szeged Városi Bizottsága, 55+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes borítóval, a Szegedi Kenderfonógyár intézményi bélyegzőjével.
A nyírbátori minorita-templom. (Budapest, 1925). (Nyírbátori római katholikus egyházközség - Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt.) [2] p. + 7 t. Egyetlen kiadás. Képes albumunk az 1332-ben alapított, 1480 körül Báthori István erdélyi vajda segítségével újraépített minorita templom történetét foglalja össze, illetve képanyagából válogat. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
Balogh György: Eger története. Képekkel illusztrálva. Eger, 1954. Eger Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága (Hevesmegyei Nyomda Vállalat). 64 p. Egyetlen kiadás. A pedagógusok, népművelők figyelmébe ajánlott, szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált helytörténeti kötet a város középkori és újkori történetére koncentrál, kitekintéssel az 1945 utáni időkre. Két levélen apró sérülés, egy levélen kisebb hiány. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Barbarits Lajos et al.: Nagykanizsa.Magyar Városok Monográfiája IV. (Bp., 1989, Franklin-ny.), 4 sztl. lev.+ 394+(2) p. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Berecz Árpád: Csongrád megye felszabadítása. Csongrádmegyei füzetek 9. sz. Szeged, 1955, Csongrád Megye Tanácsa V.B. Népművelési Osztálya, 28 p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., [1944], Palladis,132 p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Szügyi Elemér: Emlék Budavárából. Gyűjtötte: - - . Bp., [1930], Pfeifer Ferdinánd, 130 p. (eredetileg 144 p.) Egyetlen kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötésben, egy-két lap kissé sérült, az utolsó 7 lap hiányzik.
Ursula Czeczot: Die Albrechtsburg Meissen. Meissen, 1964, Rat der Stadt Meissen. Egészoldalas fekete-fehér képekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A falak üzenete. Emlékkönyv a Miskolci Lévay József Reformtáus Gimnázium épületének 100 éves évfordulójára. Szerk.: Pápay Sándor. Miskolc, 1999., Lévay József Református Gimnázium. Kiadói papírkötés.
A Miskolci Református Leánygimnázium értesítője az 1937-1938. iskolai évről. Szerk. Péter Pál. Miskolc, 1938, Ludvig István. Benne képeslappal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé foltos borítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.