Licitálható
22495.
Könyvek: Történelem
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Három klasszikus latin történetírói munka kolligátuma Karl Tauchner lipcsei könyvkiadó javított kiadásában (1828-1829).
Cornelius Nepos:
Vitae excellentium imperatorum cum fragmentis. Ad optimorum librorum fidem adcuravit C. H. Weise.
[Lipcse] Lipsiae, 1828. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. VI +132 p.
Elékötve:
Velleius Paterculus, Marcus:
Historiae Romanae Libri duo. Brevibus notis adiectis et indice rerum.
[Lipcse] Lipsiae, 1829. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. [2] + 158 p.
Hozzákötve:
Annaeus Florus, Lucius:
Epitome Rerum Romanorum. Ad optimorum librorum fidem emendationesque recentissimas expressa.
[Lipcse] Lipsiae, 1829. Sumtibus et typis Caroli Tauchnitii. [4] + 116 p.
A latinoktatás céljaira kiadott, javított szövegű klasszikus történetírói kolligátumunk három klasszikus auktor fontos műveit adja közre. Első szerzőnk Cornelius Nepos (Kr. e. 100 - Kr. e. 27), a kései köztársaság korának történetírója, aki neves görög és római hadvezérek és diktátorok tetteit sorolja fel. Következő szerzőnk a római aranykorban alkotó Marcus Velleius Paterculus (Kr. e. 19 - Kr. u. 31), műve a római történet egészét fogja át Trója elesésétől Augustus császárig. Kolligátumunk záró műve Lucius Annaeus Florus (Kr. u. 74 - Kr. u. 147) munkája. A Hadrianus és Antonius Pius császárok korában alkotó ezüstkori történész nagy erőkkel próbálja bizonyítani, hogy a Római Birodalom a császárkor első évszázadának zűrzavarai után megfiatalodva, megújulva és új erőre kapva várhatja következő évszázadok kihívásait.
Enyhén kopott korabeli vászonkötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |