Licitálható
23554.
Könyvek: Természettudomány, medicina
4 800 Ft
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 Ft
Weszprémi István:
Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia. Fordította Kővári Aladár. Második száz, I. rész. (Számozott.)
Budapest, 1962. Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 475 + [1] p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás.
Összesen 900 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "Az igényes nyomdai munkálatokat Rózsa István és Deák Károly irányítása alatt végezték. Az eredetihez hű kötés és borító Pap Klára grafikusművész tervei szerint készült. A szedéshez a Misztótfalusi Kis Miklósról elnevezett betűcsaládot használtuk fel. Példányszám: 900 db, amelyből 250 példányt félbőrbe kötöttünk és sorszámoztunk. Ez a könyv a 165. számú példány".
Weszprémi István (1723-1799) orvos, a hazai orvostörténet-írás megalapítója. Hatalmas könyvtárára támaszkodva írta meg fő művét, a "Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia" című munkáját, mely a Magyarországon és Erdélyben működött orvosok életrajzát és könyvészetét adja közre. A mű négy kötetben jelent meg, 1774 és 1783 között, a magyar fordítás szintén négy kötetben, 1960 és 1970 között látott napvilágot.
Weszprémi orvosi életrajz-gyűjteménye sokkal több, mint egyszerű életrajz-lajstrom: biográfia-gyűjteményében a középkori és újkori Magyarország és Erdély művelődéstörténete elevenedik meg.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Szép példány. Ritka.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |