Licitálható
23835.
Könyvek: Technika
2 400 Ft
6,50 EUR, 7,50 USD
2 400 Ft
Koczkás Gyula:
Örök törvények. A fizika regénye.
(Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p.
Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is.
Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult.
(Emberi alkotás regénye.)
Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |