Licitálható
23750.
Könyvek: Társadalomtudomány
1 800 Ft
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 Ft
Büchner, [Ludwig] Lajos:
Erő és anyag vagy: A természetes világrend alapvonalai. Fordította Seress László.
Budapest, 1895. Minta-Antiquarium és Könyvkereskedés (Markovits és Garai ny.) 272 p.
Ludwig Büchner (1824-1899) német filozófus, természettudós, a XIX. századi materializmus egyik vezető teoretikusa. Műve először 1855-ben jelent meg, "Kraft und Stoff: Empirisch-naturphilosophische Studien" címen. A darwinista alapokon álló értekezés a létért való küzdelem jegyében kísérli meg vázolni materialista alapokon álló erkölcs- és lélektanát, a munka a maga korában jelentős sajtóvisszhangot kapott. Példányunk egykori tulajdonosa számos széljegyzetben vitatkozik Büchner főbb tételeivel. Számos oldalon aláhúzások, széljegyzetek, a címlapon kézzel írt jegyzet. A címlevélen és a belív néhány levelén lapszéli javítás. Példányunk fűzése meglazult, a könyvtest elvált a borítókról.
Fűzve, enyhén sérült, kissé foltos korabeli papírborítóban, az első fedőborítón a színes, eredeti kiadói borítóval.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |