Franz Kurowski: Generaloberst Eduard Dietl. Deutscher Heerführer Polarkreis. Berg am Starnberger See, 1990, Verlagsgemeinschaft Berg Abt. Druffel-Verlag. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Otto Mielke: Der Heldenkampf um Narvik. Der Vorstoß der Kriegsmarine. Die Operationen des Heeres. Der Einsatz der Luftwaffe. Nach authentischen Berichten und Aufzeichnungen mit einem Sonderbeitrag von Kriegsberichter Hermann Rink. Berlin, 1940, Steiniger-Verlag, 207 p.+ 8 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
Erich von Manstein: Soldat im 20. Jahrhundert. Militärisch-politische Nachlese. Hrsg. von Rüdiger von Manstein und Theodor Fuchs. Bonn, 1994., Bernard Graefe. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Bp., 1987, Zrínyi, 426+(6) p. Második, bővített és javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Bona Gábor: Kossuth Lajos kapitányai. Bp., 1988, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Karl Alman: Günther Prien. Der "Wolf" und sein Admiral. Leoni am Starnberger See, 1981., Druffel. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban
Heike B. Görtenmaker: Eva Braun. Leben mit Hitler. München, én., C. H. Beck. Kiadói kartonált papírkötés-kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan csomagolás.
Erich Murawski: Der Durchbruch im Westen. Chronik des holländischen, belgischen und französischen Zusammenbruchs. Berlin, 1940, Gerhard Stalling. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.
[Folyóirat] Magyar Katonaújság. Szerkeszti: Rózsás János. Megjelenik hetenként. VI. évfolyam, 22. szám. (1943. május 29.) (Budapest), 1940. Vitézi Rend Zrínyi Csoportja - Stádium Sajtóvállalat Rt. 8 p. Folio. Az 1938-1944 között megjelenő, felvételekkel, rajzokkal, stratégiai térképvázlatokkal gazdagon illusztrált katonai hetilap a Vitézi Rend Zrínyi Csoportjának folyóirata volt. Gazdagon illusztrált folyóiratunk rovatstruktúrája az évek során jelentősen átalakult, jelenleg a "Külföldi hadi hírek" és "Az elmúlt hét hadieseményei" rovatok foglalkoznak az immár inkább helytállást követelő, mint győzelem-sorozatokat hozó háború eseményeivel, a "Hazai hírek" és a "Belföldi arcvonal hírei" rovat pedig a belföldi hadigondozás, árvaellátás, hősiemlékmű-avatás, az utánpótlás és általánosságban a hátországi társadalmi szolidaritás híreit közlik. "Kis emberek, nagy hősök" című lapzáró rovata pedig példamutató hőstettek bemutatásával a katonai morált próbálják fenntartani a fronton szolgáló katonákban. Lapszámunk címlapján Horthy Miklós hadparancsa, amellyel a doni katasztrófát megélő 2. magyar hadsereg hazatérő egységeit köszönti. 1943. májusi lapszámunk idején változatlanul a keleti front a legfontosabb. Az 1941. júniusi német támadással megnyílt szovjet fronthoz olasz, román, finn hadseregek mellett magyar egységek is csatlakoztak: 90 ezer főt kitevő Kárpát-csoportunk ekkor került a frontra. Az ukrán területeken harcoló Kárpát-csoportot 1941 végén visszavonták. A megfelelő körülmények esetén bármikor esedékes román átállástól joggal tartó magyar hadvezetés megkísérelte ugyan minimalizálni távolban harcoló hadaink számát, ám német követelésre 1942 folyamán kénytelen volt teljes 2. magyar hadseregét a doni frontra küldeni, ahol a rosszul felszerelt, komoly túlerővel szembenéző hadsereg 1942 novembere és 1943 januárja között megsemmisült. Lapszámunk érthető módon mélyen hallgat erről, annál beszédesebb azonban a honi háborús emlékművek sokasodása, a témáról lapszámunk hosszan és emelkedett hangon számol be. A háborús hírösszefoglalóban az érdemi győzelmeket hozó japán front részletei, a földközi-tengeri légi csaták bemutatása, a leglényegesebb keleti fronton azonban csak kisebb mozgásokról tudósít a lap. [A német haderő a sztálingrádi csata elvesztése után a kurszki páncélos csatára készült.] Haditechnikai rovatunkban a Sztálin-orgona bemutatása. Folyóiratunk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Jó állapotú lapszám, hajtogatva.