Altay Margit: A bagdadi tolvaj.Az "Ezeregyéjszaka" meséiből készült film nyomán írta ezt a mesekönyvet - -.Bp. (1945.) Palladis. 83 p. 12 t. (Az 1940-ben készült film képei)
Producer: Korda Sándor, látványtervező: Korda Vince, zeneszerző: Rózsa Miklós, jelmeztervező: Vértes Marcell, forgatókönyv: Bíró Lajos. Kiadói, illusztrált, félvászon kötésben, kissé kopott, belül a fűzés szétvált.