https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
Folyamatos online aukciók
Tétel

Zsolnay plasztika - Ekével szántó paraszt. Terv.: Pásztor János (1881-...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül

Licitálható

Licitálok:

480 000 550 000 650 000

 

1

Kikiáltási ár:

480 000 Ft
1 300,81 EUR, 1 500,00 USD

Ajánlatok száma:

0

Minimális ajánlat:

480 000 Ft

Leírás:

Zsolnay plasztika - Ekével szántó paraszt. Terv.: Pásztor János (1881-1945). cca 1900-1920, selyemfényű eozin mázakkal bevont öntött finomfajansz. Kis kopással, az eke fogója és a jobb váll restaurált, 41x40 cm. Csak pár darabban megvalósult formaterv!

///

Az eozin többféle mázazási és égetési technika gyűjtőneve. Már évszázadok óta ismert díszítő eljárás, a Zsolnay gyár számára a 19. század végén Zsolnay Vilmos, Wartha Vince és Petrik Lajos dolgozta ki. E technika során a készülő tárgyakat egyre csökkenő hőfokon többször festik és égetik egymás után, elérve ezzel egy szivárványszerű, részben egymást átfedő, részben egymásba olvadó mázazást, melyet sok esetben végül savmaratással tesznek még dekoratívabbá.

///

Zsolnay sculpture - Peasant ploughing with a plough.
Design: János Pásztor (1881?-1945). Circa 1900-1920, cast fine faience covered with silky-sheen eosin glazes. Minor wear; the handle of the plough and the shoulder has been restored. Dimensions: 41 × 40 cm. This design was realized in only a few examples.

///

Eosin is a collective term for several glazing and firing techniques. It has been known as a decorative process for centuries; for the Zsolnay factory it was developed at the end of the 19th century by Vilmos Zsolnay, Vince Wartha, and Lajos Petrik. During this decorative process, the objects are painted and fired repeatedly at progressively lower temperatures, resulting in a rainbow-like glazing with layers that partly overlap and partly merge into one another. In many cases, the surface is finally enhanced by acid etching to make it even more decorative.

Megosztás:

Facebook

Tétel fotót készítette : rad

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz