Licitálható
12277.
516. Filatélia, képeslap, numizmatika, műtárgy, könyv, papÃrrégiség, ékszer aukció
Porcelán
480 000 Ft
1 300,81 EUR, 1 500,00 USD
480 000 Ft
Zsolnay plasztika - Ekével szántó paraszt. Terv.: Pásztor János (1881-1945). cca 1900-1920, selyemfényű eozin mázakkal bevont öntött finomfajansz. Kis kopással, az eke fogója és a jobb váll restaurált, 41x40 cm. Csak pár darabban megvalósult formaterv!
///
Az eozin többféle mázazási és égetési technika gyűjtÅ‘neve. Már évszázadok óta ismert dÃszÃtÅ‘ eljárás, a Zsolnay gyár számára a 19. század végén Zsolnay Vilmos, Wartha Vince és Petrik Lajos dolgozta ki. E technika során a készülÅ‘ tárgyakat egyre csökkenÅ‘ hÅ‘fokon többször festik és égetik egymás után, elérve ezzel egy szivárványszerű, részben egymást átfedÅ‘, részben egymásba olvadó mázazást, melyet sok esetben végül savmaratással tesznek még dekoratÃvabbá.
///
Zsolnay sculpture - Peasant ploughing with a plough.
///
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |