Licitálható
22606.
Könyvek: Történelem
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules:
Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling.
München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p.
A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik.
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |