Tétel

Megvehető

Megveszem:

  Kosárba   Eltávolítás

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD

Leírás:

Boehm, Max von: Vom Kaiserreich zur Republik. Eine französische Kulturgeschichte des 19. Jahrhunderts.
Berlin, 1917. Hyperion Verlag (Druck von Rossberg'sche Buchbruckerei, Leipzig). 1 t. (színes címkép) + XV + [1] + 491 + [1] p. + 23 t. (9 színes). Első kiadás.
A 19. századi Franciaország kultúrtörténete, korabeli karikatúrákkal, divatképekkel, utcaképekkel gazdagon illusztrálva. A napóleoni időktől a Harmadik Köztársaságig tartó korszak olvasmányos társadalomtörténeti albuma. Az illusztrációkon nem csupán a férfi és női divat évtizedenkénti radikális fordulatai elevenednek meg: a párizsi arisztokraták, bankárok és nyárspolgárok belvilágán túl a nyomornegyedek és a munkásság világa is felvonul a képeken, a szerkesztőségi életképeken kívül a népiskolák, a sikátorok és a szalonok, operák és kétesebb mulatók világa is bemutatkozik. A társadalomtörténeti fejezetek utáni zárófejezet még egyszer kivonatolja az Európa-szerte bámult és utánzott párizsi divat százéves történetét.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk