20783.
Könyvek: Természettudomány, medicina
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
Weszprémi István:
Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia. Fordította Kővári Aladár. Második száz, I. rész. (Számozott.)
Budapest, 1962. Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 475 + [1] p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás.
Összesen 900 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "Az igényes nyomdai munkálatokat Rózsa István és Deák Károly irányítása alatt végezték. Az eredetihez hű kötés és borító Pap Klára grafikusművész tervei szerint készült. A szedéshez a Misztótfalusi Kis Miklósról elnevezett betűcsaládot használtuk fel. Példányszám: 900 db, amelyből 250 példányt félbőrbe kötöttünk és sorszámoztunk. Ez a könyv a 165. számú példány".
Weszprémi István (1723-1799) orvos, a hazai orvostörténet-írás megalapítója. Hatalmas könyvtárára támaszkodva írta meg fő művét, a "Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia" című munkáját, mely a Magyarországon és Erdélyben működött orvosok életrajzát és könyvészetét adja közre. A mű négy kötetben jelent meg, 1774 és 1783 között, a magyar fordítás szintén négy kötetben, 1960 és 1970 között látott napvilágot.
Weszprémi orvosi életrajz-gyűjteménye sokkal több, mint egyszerű életrajz-lajstrom: biográfia-gyűjteményében a középkori és újkori Magyarország és Erdély művelődéstörténete elevenedik meg.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Szép példány. Ritka.