Könyvek: Technika

Tételek száma: 123

21179.

Geleji Sándor dr.:

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

21180.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

21181.

1971-1991 Peugeot prospektusok, 3 db:

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

21182.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21183.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21184.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21185.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bárány Nándor - Mitnyán László: Optimechanikai műszerek. Az egyik szerző, Bárány Nándor (1899-1977) Kossuth-díjas gépészmérnök által Dr. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1961, Műszaki, 907 p. Megjelent 2180 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
21186.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Koczkás Gyula:  Örök törvények. A fizika regénye. (Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p. Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is. Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (Emberi alkotás regénye.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21187.

Koczkás Gyula: Örök törvények. A fizika regénye.
(Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p.
Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is.
Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult.
(Emberi alkotás regénye.)

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Krammer Jenő (szerk.): Gömbfa-köböző erdészek, fatermelők, fakereskedők és építészek részére. [Magyar-német nyelvű faipari számítási táblázatok.] Budapest, 1938. Gergely R. könyvkereskedése (Központi nyomda). 64 p. Krammer Jenő szakíró a századfordulótól kezdve adott ki különféle faipari számítási táblázatokat. Kiadványunk a vágott fa köbtartalmának kiszámítására szolgáló köbtáblázatokat közli: szakkiadványunk ebben a formában először 1924-ben látott napvilágot, példányunk a sokadik utánnyomásból való. A címlapon és az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés. (Krammer-féle köbtáblák.) BOEH VII, 4640. Poss.: Bajkó Zsigmond. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
21188.

Krammer Jenő (szerk.): Gömbfa-köböző erdészek, fatermelők, fakereskedők és építészek részére. [Magyar-német nyelvű faipari számítási táblázatok.]
Budapest, 1938. Gergely R. könyvkereskedése (Központi nyomda). 64 p.
Krammer Jenő szakíró a századfordulótól kezdve adott ki különféle faipari számítási táblázatokat. Kiadványunk a vágott fa köbtartalmának kiszámítására szolgáló köbtáblázatokat közli: szakkiadványunk ebben a formában először 1924-ben látott napvilágot, példányunk a sokadik utánnyomásból való.
A címlapon és az első borítófedélen régi tulajdonosi bejegyzés.
(Krammer-féle köbtáblák.)
BOEH VII, 4640.
Poss.: Bajkó Zsigmond.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dévényi József: Cipőáruismeret. Bp., 1960, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21189.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Műszaki témájú kiadványok, 4 db: Gépgyártástechnológia, a Gépipari Tudományos Egyesület műszaki folyóirata III. évf. 2. sz. + Reprint from the Ganz-MÁVAG Bulletin No. 44. (angol nyelvű) + Ganz közlemények 28. sz., 1958. június + Korrózióálló, hézagmentes padlószerkezet vasúti járműveken. Tanulmány. Vegyes állapotban, mappában.
21190.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft