Schultze, Ernst: Gold. Romantik und Fluch des gelben Metalls. Leipzig, 1940, Goten-Verlag Herbert Eisentraut. Fekete-fehér képtáblákkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos, kopottas borítóval és gerinccel, sérült előzéklappal.