Tétel

Eladási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Die Geschichte von den Leuten aus dem Lachswassertal. Übertragen von Rudolf Meissner. Mit zwei Beilagen.
Jena, 1913. Eugen Diederichs (Gedruckt bei Dietrich & Brückner in Weimar). [4] + 232 + [8] p. + 1 melléklet (dupla oldalas nemzetségtábla) + 1 térkép (dupla oldalas Izland-térkép). Első német kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "Von diesem Buche wurden 50 Abzüge auf Büttenpapier hergesteltt, in Ganzleder gebunden und handschriftlich numeriert". Félpergamen kötésű példányunk számozatlan.
Kötetünk a nagy becsben tartott óizlandi sagának, a kora középkorban keletkezett és számos kódexmásolatban fennmaradt Laxdaela Sagának első német fordítása. A kereszténység felvétele előtti időkben, nagyjából 850 és 1030 között játszódó történet a Norvégiából elszármazott viking családok és törzsek konfliktusait beszéli el. A kétszáz évnyi időt átölelő Saga igen archaikus társadalomképet rögzít, az ismert világ szélső peremén, Izland nyugati partjain élő családi történetekben a pogány hagyományoknak és a több évszázados családi leszámolásoknak nagy szerepe van. A Laxdaela Saga különlegessége a női szereplők nagy befolyása: bár a városokat, falvakat és feudális láncolatot hírből sem ismerő óizlandi viking társadalomban a nők befolyása hagyományosan erős, a Laxdaela Saga még a szokásosnál is erősebb női karaktereket mozgat. Az óizlandi kódexmásolatokban fennmaradt Saga első modern kiadása 1826-ban jelent meg, az 1880-as évektől megjelentek dán, norvég, angol fordításai. Példányunk a bibliofil kiadásokra szakosodott Eugen Diederichs kiadónál jelent meg, az óizlandi forrásokat közreadó "Thule" sorozatának 6. köteteként. A sorozatcímlapon és a címlapon skandináv motívumokból szőtt szecessziós keretdísz.
Az első előzéken sorszámozott Ex libris.
(Thule: Altnordische Dichtung und Prosa. Band 6.)
Poss.: Richard Wedel német könyvgyűjtő.
Illusztrált kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk