Térképek

Tételek száma: 135

Vegyes térkép tétel, közte utazási prospektusok, atlasz, közte több sérült, hiányos.
17959.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1936-1944 Stoits György: Merre menjek? Budapest közlekedési térképe, hátoldalán utcajegyzékkel, sérült, 61x47 cm. + Budapest térképe, hajtott, kis szakadással, 51x41 cm
17960.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1934 Budai hegyek, Kirándulók térképe I. sz., 1 : 37.500, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, szakadozott, 62x93 cm
17961.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1940 Zsebatlasz. Bp., 1940, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 32 p. Benne az új országhatárokkal, a visszatért Felvidék, Kárpátalja, és Erdély területeivel. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval.
17962.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1939 Csonka-Magyarország áttekintő térképe, rajta a visszatért Felvidékkel és Kárpátaljával, 1:750.000, Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 70x100 cm
17963.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Vegyes térkép tétel, 3 db:  1942 A háborús világ térképei. Összeáll.: Balogh János. [Bp., 1942.], Magyar Népművelők Társasága, (Forrás-ny.), a hátsó borító hiányzik, az utolsó lap szakadt, az utolsó előtti lap hiányos, két térképet kiszíneztek, 20 p.  1913 Atlasz a magyar történelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz, Károly. Bp., Magyar Földrajzi Intézet, 20+3 p.  1941 Kogutowicz Károly Polgári iskolai atlasza. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, foltos, a sarkain sérülésekkel, hiánnyal, rossz, széteső állapotban, 32 p.
17964.

Vegyes térkép tétel, 3 db:

1942 A háborús világ térképei. Összeáll.: Balogh János. [Bp., 1942.], Magyar Népművelők Társasága, (Forrás-ny.), a hátsó borító hiányzik, az utolsó lap szakadt, az utolsó előtti lap hiányos, két térképet kiszíneztek, 20 p.

1913 Atlasz a magyar történelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz, Károly. Bp., Magyar Földrajzi Intézet, 20+3 p.

1941 Kogutowicz Károly Polgári iskolai atlasza. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, foltos, a sarkain sérülésekkel, hiánnyal, rossz, széteső állapotban, 32 p.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

5 db magyar történelmi térkép: I. Ulászló birodalma; A Hunyadi-Újlaki Liga kormányzata alá tartozó terület; A magyar és török végvárak 1576-ban; Rudolf király uralmának legnagyobb kiterjedése 1603-ban; A protestáns vallásgyakorlat szabályozása az 1681:26. t.c.-kel. Vegyes állapotban, 17,5x25 cm körül
17965.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

29 darab magyar és külföldi modern térkép.
17966.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1948 Magyarország autó és távolsági térképe, 1:500 000, szerk. és kiadja: Turner István, vászontérkép, 105,5×77,5 cm
17967.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Térkép] Bénye község átnézeti térképe. Mértéke: 1: 10,000. (1963 körül). [Budapest, 1963 körül] [ny. n.] Stencilezett térképmásolat. Mérete: 480x560 mm egy 650x700 mm méretű térképlapon. A mezőgazdaság kollektivizálása jegyében az 1940-es évek végétől állami gazdaságok és termelőszövetkezetek kezébe jutott az ország földterülete. A jelentősebb kutatói és mérnöki állománnyal is bíró állami gazdaságok területe az 1959-1960. évi fúziók révén folyamatosan bővült. Térképünk feltételezhetően ezen időszak felmérési munkálatainak gyümölcse, mely a Monori Állami Gazdaság és a bényei Népfront termelőszövetkezet tulajdonában álló földek dűlőfelosztását ábrázolja, úthálózati részletekkel. Mezőgazdasági térkép lévén a Pest megyei település belterületét üresen hagyja, ám a határ dűlői pontosan dokumentáltak, néhány felirat pedig a felszínformákra, illetve a termelési ágazatokra is utal (Fazekashegy, Temetőhegy, Pipishalom; Lomenvölgy, Régi szőlők, Régi kertek.) Térképünkön halvány foltosság, felső és alsó szélein apró szakadásnyomok. Jó állapotú térképlap.
17968.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,27
0,31

17969.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,23
40,63

5 db 3d-s dombornyomott műanyag térkép: Csehszlovákia, Európa 2x, Dél- és Észak Amerika. ca 40x60 cm
17970.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft