19221.
Könyvek: Utazás, helytörténet
2 400 Ft
6,50 EUR, 7,50 USD
Nagy Lajos:
A Víziváros XVII. század végi topográfiája. (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Révai Nyomda). 181-249 + [3] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Györgynek barátsággal: Nagy Lajos".
Nagy Lajos helytörténész egész oldalas térképvázlatokkal és látképekkel illusztrált történeti urbanisztikai tanulmánya a Víziváros beépültségét vizsgálja a XVII. század utolsó éveiben.
(Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából című sorozat 16. kötetéből.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, gerincén vászoncsíkkal erősített korabeli borítóban. Jó példány.