Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 573

20544.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

20 db vegyes művészeti, kiállítási prospektus és kiadvány, közte Gyémánt László (1935- ) festőművész által aláírt kiállítási meghívó, Mártonfi Benke Márta (1958- ) újságíró, művészeti író, festő által dedikált prospektus, Vasvári Pál Múzeum, Bartók Béla Emlékház kiadványok, stb.
20545.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp., [1943]. Officina, 46 + [2] p. + 20 t. (ebből 4 színes, 16 kétoldalas). Első kiadás. A szerző rögtön műve elején tisztázza a félreértést: az iszlám egyes ágai - különösen a Perzsiában honosak - egyáltalán nem vetették el az emberábrázolást, miként az a munka illusztrációs anyagában is tanulmányozható. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kiadói színes, illusztrált papír védőborítóban, kissé szakadt, foltos védőborítóban.
20546.

Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Bp., [1943]. Officina, 46 + [2] p. + 20 t. (ebből 4 színes, 16 kétoldalas). Első kiadás.
A szerző rögtön műve elején tisztázza a félreértést: az iszlám egyes ágai - különösen a Perzsiában honosak - egyáltalán nem vetették el az emberábrázolást, miként az a munka illusztrációs anyagában is tanulmányozható.
Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, kiadói színes, illusztrált papír védőborítóban, kissé szakadt, foltos védőborítóban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Scheublein aukciós katalógus, vegyes régiségek témában, közte ritka borokkal, 2023.
20547.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Renato Barilli: Symbolismus. München,1975,Galerie Schuler. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
20548.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Heidi C. Ebertshäuser: Carl Spitzweg. München, 1987, F. Bruckmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20549.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Hermine Oberbeck-Rothe. Deine Frau, Deine Freund, Dein Kollege, Dein Alles. Hrsg. vom Oberbeck-Museum, Bremen. [Ostfildern-Bremen], 2011, Hantje Crantz - Oberbeck-Museum. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20550.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Robert Rey: Manet. Bindlach, 1994, Gondrom. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20551.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Myskovszky Viktor: A renaissance kezdete és fejlődése. Különös tekintettel hazánk építészeti műemlékeire. 18 fametszettel. Bp., 1881, MTA, 54 p. Kiadói papírkötés, sérült, firkált címlappal, sérült, foltos borítóval, az elülső borító hiányzik.
20552.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Renaissance. Aufnahmen von Klaus G. Beyer. Einführung von Georg J. Reimann. Baukunst in Deutschland. Leipzig, 1966, VEB E. A. Seemann, 224 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.
20553.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Alvar Gonzalez-Palacios: David und die Malerei zur Zeit Napoleons. Herrsching, 1988, Pawlak, 92+(6) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20554.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Viski Balás László és tanítványai '95. március-április. Bp., Budapest Galéria. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20555.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft