Puskin, [Alekszandr Szergejevics]:
A bahcsiszeráji szökőkút. Szabó Lőrinc műfordítása Fülöp Zoltán és Márk Tivadar illusztrációival. (Számozott.)
(Budapest), 1957. Magyar Helikon Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 41 + [3] p. + 8 t. (színes, ebből 3 dupla oldalas). Egyetlen illusztrált kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "A szöveget Szabó Lőrinc válogatott műfordításai című kötet alapján közöljük. Könyvünkben az Állami Operaház előadásainak Fülöp Zoltán által tervezett színpadképeit és Márk Tivadar kosztümterveit használtuk fel illusztrációként. Nyomatott a Kossuth nyomdában Garamond kurzív betűkkel, 120-gr-os offset papíron. Megjelent 5000 példányban, ebből 500 példány számozva. Ez a könyv a 15. számú példány".
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.