Metszetek

Tételek száma: 81

[Metszet] I. Napóleon francia császár és hadvezér kőnyomatú portréja. Ismeretlen francia grafikus műve (1835 körül). [Párizs, 1835 körül]. Imprimerie Lemercier Benard et Cie. Kőnyomat, mérete 160x120 mm egy 270x175 mm méretű lapon. Ismeretlen művész által rajzolt Napóleon-kőnyomatunk a francia császárt jól ismert pózában ábrázolja, háromszögletű kalapjában, katonai zubbonyában, bal kezét mellénye gombjai közé csúsztatva. Magában álló metszetünk feltehetően egy, az 1830-as években kiadott történelmi munka illusztrációjaként jelent meg, a nyomat a történelmi illusztrációkra szakosodott párizsi Lemercier, Benard és Társa nyomában készült. Jó állapotú lap, enyhe foxinggal.
16284.

[Metszet] I. Napóleon francia császár és hadvezér kőnyomatú portréja. Ismeretlen francia grafikus műve (1835 körül).
[Párizs, 1835 körül]. Imprimerie Lemercier Benard et Cie. Kőnyomat, mérete 160x120 mm egy 270x175 mm méretű lapon.
Ismeretlen művész által rajzolt Napóleon-kőnyomatunk a francia császárt jól ismert pózában ábrázolja, háromszögletű kalapjában, katonai zubbonyában, bal kezét mellénye gombjai közé csúsztatva. Magában álló metszetünk feltehetően egy, az 1830-as években kiadott történelmi munka illusztrációjaként jelent meg, a nyomat a történelmi illusztrációkra szakosodott párizsi Lemercier, Benard és Társa nyomában készült.
Jó állapotú lap, enyhe foxinggal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Metszet] George Washington amerikai elnök kőnyomatú portréja Francois-Séraphin Delpech (1778-1825) grafikusművész kidolgozásában. (1820/1835). [Párizs, 1835 körül]. [Nyomda nélkül]. Kőnyomat, mérete: 120x95 mm egy 275x185 mm méretű lapon. Washington-portrénk Francois Delpech (1778-1825) francia grafikus műve. A napóleoni idők tanújaként felnövekedett művész 1818-ban nyitotta meg litográfiai műintézetét Párizsban, ekkortól metszette kőbe korszaka számos híres személyiségének portréját. Washington-rajza az idős politikust főparancsnoki egyenruhájában ábrázolja, nevezetes, 1783. évi lemondása környékén. Magában álló metszetünk feltehetően egy, az 1830-as években kiadott történelmi munka illusztrációjaként jelent meg. Jó állapotú lap, enyhe foxinggal.
16285.

[Metszet] George Washington amerikai elnök kőnyomatú portréja Francois-Séraphin Delpech (1778-1825) grafikusművész kidolgozásában. (1820/1835).
[Párizs, 1835 körül]. [Nyomda nélkül]. Kőnyomat, mérete: 120x95 mm egy 275x185 mm méretű lapon.
Washington-portrénk Francois Delpech (1778-1825) francia grafikus műve. A napóleoni idők tanújaként felnövekedett művész 1818-ban nyitotta meg litográfiai műintézetét Párizsban, ekkortól metszette kőbe korszaka számos híres személyiségének portréját. Washington-rajza az idős politikust főparancsnoki egyenruhájában ábrázolja, nevezetes, 1783. évi lemondása környékén. Magában álló metszetünk feltehetően egy, az 1830-as években kiadott történelmi munka illusztrációjaként jelent meg.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Ukyio-e. Nishinomia és környéke. Japán látkép metszet Shinouci san, Színezett fametszet. XIX. sz. 35x23 cm Üvegezett keretben,
16286.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

ca 1850 Operaházak, színházak 20 db tervrajz, látkép, Acélmetszetek 45x35 cm-ig
16287.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

85 db viselettörténetet bemutató metszet, litográfia 24x40 cm
16288.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

22 db Biblia illusztráció metszet, litográfia 32x45 cm
16289.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

30 db vegyes témákat ábrázoló metszet, acélmetszet, paszpartuban 37x30 cm
16290.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

30 db történelmi személyeket ábrázoló metszet, acélmetszet, paszpartuban 18 x14 cm / 37x30 cm
16291.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Mordecai Esther, a perzsa királyné unokatestvére és nevelőapja díszben. Litográfia, papír, XIX. sz. 34x24 cm . Dekoratív üvegezett keretben
16292.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

ca 1860-1890 30 db nagy méretű rotációs fametszetű illusztráció, klf témákkal 35x42 cm
16293.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

ca 1880 Budapesti Bazár: divatkép. Szenezett rotációs fametszet, üvegezett keretben 35x25 cm
16294.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Bécsi Ring látképe] Wiener Ringstrassen. Rotációs fametszet. 51x33 cm Üvegezett keretben.
16295.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft