Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Bárány-játék. Erdélyi tematikájú társasjáték színes, illusztrált játéktáblája. (1940 körül).
[Budapest, 1940 körül]. [Nyomda nélkül]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 345x490 mm egy 355x495 méretű kartonlapon.
Színes játéktáblánk a dobókockával irányított táblás versenyjátékok egyikéhez tartozik, a játék célja a játékostársaknál hamarabb eljutni a 66-os mezőre, amelyen elkódorgott báránykánk rejtőzik. A székelyföldi erdőket, vadászokat és székelyföldi népviseletbe öltözött legényt ábrázoló játékot egyszerre négy játékos játszhatta, elkülönülő játéktereket, így a középkorból származó lúd-játék alapmechanikája, az azonos mezőre lépéssel megtörténő kiütés, kiszabadítás játékváltozatunkban nem fordulhatott elő. Cserébe minden játékos játékterén bőségesen találhatóak különleges mezők, melyeken különféle utasításokat kellett végrehajtani. Kiadási évszám megjelölése nélkül kiadott játéktáblánk gyártási évét az erdélyi rajzok alapján 1935 körülire tesszük. Játéktáblánk felületén apró karcosság, halvány kopások, hátoldalán enyhe elszíneződés.
Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles kartontábla.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk