Cserkész

Tételek száma: 14

1924-1930 Ch. Steppinger Globe-Trotter 11. Journalist Boy-Scouts Souvenier, ragasztott
17278.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1937 Magyar cserkészek a szolocsini (Királyfiszállás, Kárpátalja) 1937 (!) júliusában egy földön lévő cserkészdekoráció előtt, hátoldalon tábori pecséttel, 9×6 cm
17279.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1925 Cserkészcsapat zászlókkal, fotó kartonon, hátoldalon dátumozva, egy a képen szereplő gyerek nevével, jó állapotban, 10,5×16 cm
17280.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Márton Lajos (1891-1953) által illusztrált cserkész képeslapok modern reprintjei, 10 db, 13x8 cm
17281.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Temesi Győző: Vitéz Karakó pályát tör. Képek az angliai világjamboreeről. Ifjúság és Élet Könyvei V. köt. Bp., 1929, Ifjúság és Élet (Biró Miklós-ny.), 104 p. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, fűztésnél szétvált
17282.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gyomlay László: Turáni vándorok. Bp., [1931], Eggenberger (Hollósy-ny.), 117 p. + 14 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, amatőr módon javított gerinccel, sérült, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.
17283.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kápolnai József: B.-P. (Badan-Powell Róbert). Bp., cserkészbolt Szövetkezet. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
17284.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

cca 1930 Cserkész fotók, 4 db, változó állapotban, 6,5x5 cm és 9x13,5 cm között
17285.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Folyóirat] Magyar Cserkész. A Magyar Cserkészszövetség hivatalos lapja. Szerkeszti: Sztrilich Pál. Megjelenik havonta kétszer. XVIII. évfolyam, 1-20. szám. (1936. szeptember 15. - 1937. július 15.) [Teljes évfolyam, egybekötve.] Budapest, 1936-1937. Magyar Cserkészszövetség (Tolnai-nyomda). A lapszámok 32, a dupla számok 64 oldal terjedelműek. Az 1920-ban indult Magyar Cserkész folyóirat a cserkész mozgalom hivatalos lapja. Gazdagon illusztrált oldalain a cserkészeti híreken kívül országismereti, honismereti írásokat, útirajzokat, túrabeszámolókat, hadtechnológiai, ismeretterjesztő és állatvédelmi cikkeket tesz közzé, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő írásokat közöl, a cserkész élet témájából vett rövid novellák, valamint mesék és versek, rejtvények társaságában. Évfolyamunk folytatásokban közli Robert Louis Stevenson "Az elrabolt fiú" című kalózregényét, Temesy Győző fordításában. Folytatásokben szerepel Tömösy Jenő "A titkos hatalom hálójában" című ifjúsági bűnügyi regénye, illetve az American Viator írói név mögött rejtőző magyar szerző "A zöld pokol. A Paranától az Amazonasig" című útírása. Arady István "Légoltalom" című sorozata pedig hadtechnológiai tudásanyaggal lepi meg olvasóit. Évfolyamunkban ismétlődően jelentkezik az Állatvédelem, a Magyar Kisfiú és az Ezermester rovat. Lapunk rövidebb írásait Dékány András, Feleki Sándor, Fodor Árpád, Nyáry Andor, Szentiványi Jenő, Tamás Lajos, Temesy Győző, Lord Baden-Powell jegyzik, grafikáit Márton Lajos, Sebők Imre készítették. Néhány oldalon apró szakadásnyom. Az első előzéken, az első szám fedőborítóján és a belív számos oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: 61. számú Baross Gábor Cserkészcsapat, Sopron. Lakatos 1466. Enyhén sérült, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben.
17286.

[Folyóirat] Magyar Cserkész. A Magyar Cserkészszövetség hivatalos lapja. Szerkeszti: Sztrilich Pál. Megjelenik havonta kétszer. XVIII. évfolyam, 1-20. szám. (1936. szeptember 15. - 1937. július 15.) [Teljes évfolyam, egybekötve.]
Budapest, 1936-1937. Magyar Cserkészszövetség (Tolnai-nyomda). A lapszámok 32, a dupla számok 64 oldal terjedelműek.
Az 1920-ban indult Magyar Cserkész folyóirat a cserkész mozgalom hivatalos lapja. Gazdagon illusztrált oldalain a cserkészeti híreken kívül országismereti, honismereti írásokat, útirajzokat, túrabeszámolókat, hadtechnológiai, ismeretterjesztő és állatvédelmi cikkeket tesz közzé, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő írásokat közöl, a cserkész élet témájából vett rövid novellák, valamint mesék és versek, rejtvények társaságában. Évfolyamunk folytatásokban közli Robert Louis Stevenson "Az elrabolt fiú" című kalózregényét, Temesy Győző fordításában. Folytatásokben szerepel Tömösy Jenő "A titkos hatalom hálójában" című ifjúsági bűnügyi regénye, illetve az American Viator írói név mögött rejtőző magyar szerző "A zöld pokol. A Paranától az Amazonasig" című útírása. Arady István "Légoltalom" című sorozata pedig hadtechnológiai tudásanyaggal lepi meg olvasóit. Évfolyamunkban ismétlődően jelentkezik az Állatvédelem, a Magyar Kisfiú és az Ezermester rovat. Lapunk rövidebb írásait Dékány András, Feleki Sándor, Fodor Árpád, Nyáry Andor, Szentiványi Jenő, Tamás Lajos, Temesy Győző, Lord Baden-Powell jegyzik, grafikáit Márton Lajos, Sebők Imre készítették.
Néhány oldalon apró szakadásnyom. Az első előzéken, az első szám fedőborítóján és a belív számos oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: 61. számú Baross Gábor Cserkészcsapat, Sopron.
Lakatos 1466.
Enyhén sérült, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Bodnár Gábor (szerk.): Cserkészkönyv I-III. [Egy kötetben.] Bp., 1990, Püski. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
17287.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Girl Scout Handbook. Intermediate Program. New York, Girl Scouts. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17288.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

cca 1930-1940 Cserkészeket ábrázoló fotók, 6 db, változó állapotban, 9x6 cm és 7x5 cm között
17289.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft