21131.
Lezárult 513. Filatélia, képeslap, numizmatika, műtárgy, könyv, papírrégiség, ékszer aukció
Könyvek: Technika
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
[Képes árujegyzék] Composite Catalog of Oil Field and Pipe Line Equipment. Fifth Annual Edition (1934).
Houston, 1934. Gulf Publishing Company. 666 p. + 1 melléklet (megrendelőlap).
Az Oil Weekly (Heti Olajszemle) címen futó amerikai olajipari szakperiodika marketing célzatú évkönyve 1930-ban indult. Ötödik évébe lépő, 1934. évi évkönyvünk az amerikai olajipari gépgyártó trösztök és vállalatok szemléje, az alfabetikus sorrendben felvonuló vállalatok felvételekkel, ábrákkal, műszaki rajzokkal gazdagon illusztrált oldalakon méltatják portékáikat. A képes katalógusban fúrófejek, fúrótornyok, nehézgépek, szivattyúk, mérőórák, gépészeti alkatrészek egész arzenáljában dúskálhatunk, a lelkes méltatás mellett a legtöbb árucikkről fénykép is készült. A képanyagban időről időre gyárcsarnokok, munkás életképek is felbukkannak. Oldalszámozáson belül 19, színes határoló lappal.
Aranyozott, dombornyomásos, enyhén sérült, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.