Könyvek: Jog

Tételek száma: 48

Pollák Illés: Erősek és gyengék. A jogrend fizikája. Társadalom-bölcseleti tanulmány. Bp., 1902, Franklin, 298 p. 1. kiadás. Korabeli álbordás aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
19502.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19503.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19504.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szent István törvényei. Szent István törvényeinek XII. századi kézirata az Admonti Kódexben. A kísérőtanulmányt Györffy György, a bevezetést, a magyar fordítást és a jegyzeteket Bartoniek Emma készítette. Bp., 1988, Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, átlátszó műanyag védőborítóban.
19505.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Magyar Törvénytár. 1540-1848. évi erdélyi törvények. Fordították és utalásokkal ellátták Kolosvári Sándor és Óvári Kelemen. Magyarázó jegyzetekkel kíséri Márkus Dezső. Budapest, 1900. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XLV + [3] + 678 + [2] p. Kötetünk az erdélyi országgyűléseken hozott törvények és rendelkezések gyűjteménye. Az erdélyi jogok és dolgok zsinórmértékéül szolgáló törvénygyűjtemény részletesen rendelkezik az erdélyi fejedelmek és rendek jogairól és kötelességeiről, az ország négy bevett vallásáról, a jezsuiták kitiltásáról, az öröklésről és más magánjogi kérdésekről, gazdasági és büntetőjogokról, egyes városok és nemzetek részletes jogairól, a kóborlók és káromkodók elleni fellépések módjairól. A magyar és kiegészítően latin nyelven megfogalmazott munka első részét (Approbata constitutiok) II. Rákóczi György kezdeményezésére először 1653-ban adták ki, ez az 1607-1653 közötti időszak országgyűlési törvényeit tartalmazza. A munka második része az I. Apafi Mihály által 1669-ban, harmadik része a Mária Terézia és utódai által az 1750-es évektől 1848-ig kiadott és megszavazott törvények és rendelkezések gyűjteménye Compilata constitutiok, illetve Novellaris articulusok alcímmel. Példányunk első nyomtatott oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. (Corpus Juris Hungarici - Magyar törvénytár 1000-1895. Millenniumi emlékkiadás.) Aranyozott és dombornyomásos gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19506.

Magyar Törvénytár. 1540-1848. évi erdélyi törvények. Fordították és utalásokkal ellátták Kolosvári Sándor és Óvári Kelemen. Magyarázó jegyzetekkel kíséri Márkus Dezső.
Budapest, 1900. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XLV + [3] + 678 + [2] p.
Kötetünk az erdélyi országgyűléseken hozott törvények és rendelkezések gyűjteménye. Az erdélyi jogok és dolgok zsinórmértékéül szolgáló törvénygyűjtemény részletesen rendelkezik az erdélyi fejedelmek és rendek jogairól és kötelességeiről, az ország négy bevett vallásáról, a jezsuiták kitiltásáról, az öröklésről és más magánjogi kérdésekről, gazdasági és büntetőjogokról, egyes városok és nemzetek részletes jogairól, a kóborlók és káromkodók elleni fellépések módjairól.
A magyar és kiegészítően latin nyelven megfogalmazott munka első részét (Approbata constitutiok) II. Rákóczi György kezdeményezésére először 1653-ban adták ki, ez az 1607-1653 közötti időszak országgyűlési törvényeit tartalmazza. A munka második része az I. Apafi Mihály által 1669-ban, harmadik része a Mária Terézia és utódai által az 1750-es évektől 1848-ig kiadott és megszavazott törvények és rendelkezések gyűjteménye Compilata constitutiok, illetve Novellaris articulusok alcímmel.
Példányunk első nyomtatott oldalán régi tulajdonosi bélyegzés.
(Corpus Juris Hungarici - Magyar törvénytár 1000-1895. Millenniumi emlékkiadás.) Aranyozott és dombornyomásos gerincű, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Igazságügyi törvények tára. Az Igazságügyi Közlöny melléklapja. III-XI. évfolyam, 1920-1928. Bp., 1929, Magyar Kir. Igazságügyminisztérium (Vác, Váci Kir. Orsz. Fegyintézet-ny.), VIII+786 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
19507.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Az 1927. évi január hó 25-ére összehivott Országgyűlés Felsőházának irományai. XI. kötet. Bp., 1929, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+484 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, "Az Országgyűlés Felsőháza" bélyegzővel.
19508.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Az 1927. évi január hó 25-ére összehivott Országgyűlés Felsőházának irományai. II. kötet. Bp., 1927, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+566 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, "Az Országgyűlés Felsőháza" bélyegzővel.
19509.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. 150p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, gerincen apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel, első néhány kevés lap tetején ázásnyommal.
19510.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19511.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19512.

Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1941-1942 A Jogi Hírlap c. folyóirat vegyes számai egybekötve. Szerk.: Dr. Boda Gyula. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel.
19513.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft