Thoroczkay Wigand Ede: Wigand architectura. Bp., 1936. Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. A szerző 1907-1934 között készült műveinek kliséivel Szinte a teljes könyv képanyag. Kiadói papírkötésben, a ragasztásnál elvált.
Jonathan Potter: Antique Maps. London, 1988, Country Life, egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány a világ különböző részeivel kapcsolatos antik térképekkel kapcsolatban.
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés.
dr. Czobor Béla: A keresztény műarcheológia encyclopaediája kiváló tekintettel a hazai műemlékekre. Bp., 1880. Franklin. 320p. Kiadói papírborítóval, korabeli félvászon védőkötésben Ritka!
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp., 1938, Pallas. Kiadói bőr kötés, kopottas állapotban + emléklap Bajor Gizi aláírásával.