A Budapest Székesfőváros Szent Rókus Központi Közkórház I. számú sebészeti osztályának Dolgozatai. Czeyda-Pommersheim Ferenc professzor Rókus kórházi főorvosi működésének 10 éves évfordulójára 1938-1948.
Budapest, 1948. (Szikra Irodalmi és Lapkiadó Vállalat Nyomdai Rt.) 112 + [2] p.
A Rókus kórház sebészeti eljárásai témájában írt többszerzős tanulmánykötet. Oldalszámozáson belül néhány orvosi ábrával és felvétellel.
Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve.
Aranyozott korabeli vászonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán "Pommersheim Emlékfüzet" felirattal. Jó példány.