Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 203

Garamszeghi (Lubrich) Ágost: Neveléstudomány. Műveltebb közönség számára. I. köt. Általános neveléstan. Bp., 1878, Hunyady Mátyás-ny., 404 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzővel, néhány sérült, javított lappal.
20496.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Silesius, Angelus: Kerúbi Vándor. 1991, Helikon. Kiadói papírkötés, jó állapotban, borító kissé foltos.
20497.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

2 db - Froidmont, Hélinand de: A halál versei. 1989, Helikon. + Donne, John: Negatív szerelem. 1987, Helikon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20498.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Voltaire válogatott filozófiai írásai. A szöveget gondozta és előszóval ellátta: Ludassy Mária. Ford.: Kis János és Réz Pál. Bp., 1991, Akadémiai Kiadó, 510+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés.
20499.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

20500.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

20501.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

20502.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Marx, [Karl] Károly:  Osztályharcok Franciaországban 1848-tól 1850-ig. Friedrich Engels bevezetésével és August Bebel előszavával. Fordította Bresztovszky Ede. Budapest, 1924. A Népszava-könyvkereskedés kiadása ("Világosság" Könyvnyomda Rt.) 152 p. Első magyar kiadás. Az 1848. évi párizsi forradalmakat a helyszínen átélő Karl Marx társadalomelméleti írása az osztályellentétek elmélete alapján kísérli meg értelmezni a forradalom okait, tendenciáit és végkifejletét. A mű eredeti nyelven "Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848 bis 1850" címen jelent meg (London, 1850), fordításunk a mű második kiadása alapján készült, melyhez Friedrich Engels és August Bebel írtak előszót. Néhány oldalon aláhúzások. Fűzve, színes, keretdíszes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20503.

Marx, [Karl] Károly: Osztályharcok Franciaországban 1848-tól 1850-ig. Friedrich Engels bevezetésével és August Bebel előszavával. Fordította Bresztovszky Ede.
Budapest, 1924. A Népszava-könyvkereskedés kiadása ("Világosság" Könyvnyomda Rt.) 152 p. Első magyar kiadás.
Az 1848. évi párizsi forradalmakat a helyszínen átélő Karl Marx társadalomelméleti írása az osztályellentétek elmélete alapján kísérli meg értelmezni a forradalom okait, tendenciáit és végkifejletét. A mű eredeti nyelven "Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848 bis 1850" címen jelent meg (London, 1850), fordításunk a mű második kiadása alapján készült, melyhez Friedrich Engels és August Bebel írtak előszót.
Néhány oldalon aláhúzások.
Fűzve, színes, keretdíszes kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Hajdú Farkas-Zoltán: Székelyek és szászok: a kölcsönös segítség és intézményei a székelyeknél és az erdélyi szászoknál, Marosvásárhely, 2001. Mentor Kiadó, 173p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, számos illusztrációval
20504.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Ligeti Magda: Menekülő lelkek. A lelki élet zavarai. Tudomány és ember. Bp., 1943, Uj Hang, 356+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
20505.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Kexue Tongbao. Chinese Science Bulletin. English version - all text in English! Vol. 28 (1983) 1292-1432p.
20506.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Henry Ford: Das grosse Heute, das grössere Morgen. Unter Mitwirkung von Samuel Crowther. Leipzig, 1928, Paul List Verlag, VIII+355+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos, néhány kijáró lappal. / In German language. Hardcover, with torn dust jacket, slightly stained, with a few loose pages.
20507.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft