Tétel

Kikiáltási ár:

2 400 Ft

Leírás:

Jászai Mari levelei. Sajtó alá rendezte: Kozocsa Sándor. Kozocsa által DEDIKÁLT! Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné Vállalata. Félvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.

"A neves bibliográfus, Kozocsa Sándor (1904-1991) Hattyassy Katalinnak (1912-1965) dedikálta az általa szerkesztett könyvet. Hattyassy a magyar nemzeti újságírás fiatal női képviselője volt a világháború előtt, a Függetlenségben és az Esti Ujságban jelentek meg írásai. A háború után Argentínában, majd az Egyesült Államokban telepedett le, ahol ruhákat tervezett, 1965 októberében Los Angelesben hunyt el autóbalesetben.
"Karácsony előtt egy forráskiadvány került a magyar könyvpiacra. Megjelenésének külső körülményei nem hasonlítottak az e műfajban szokásos formákhoz: élénkszínű plakátok hirdették mindenfelé. A nagy színes falragaszok azután hovatovább feleslegesekké váltak, a közönség biztatás nélkül is azon igyekezett, hogy bestsellert csináljon a sokat ígérő kiadványból." (Századok, 1944; ism.: M. Császár Edit)
"Jászai Mari leveleit ? mintegy négyszázötvenet - gyűjtötte egybe Kozocsa Sándor a kitűnő bibliográfus, egyetemi tanár s a magyar irodalmi értékek szerelmese. Nagy tragikánk írásba letett vallomásait férjének, barátnőinek, barátainak, közeli vagy távolabbi ismerőseinek ? minden levél egy-egy órányi vagy percnyi kirobbanó őszinteség és végeredményben vallomás önmagának arról, ami aznap leginkább foglalkoztatja." (Vigilia 1944/2.)

Megosztás:

Tétel fotót készítette : kni