Lőrincze Lajos: Nyelvőrségen. A szerző, Lőrincze Lajos (1915-1993) nyelvész, tanár által dedikált példány. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó, 459+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.