Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 106

1912-1915 Markóczi Imre okleveles gépészmérnöknek a feleségétől Újtátrafüredrő írt levelek kb. 50 db
16026.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1913-1916 Bp., Margit nevű lány emlékkönyve, kb. 20-25 oldalnyi bejegyzéssel, kissé sérült egészbőr-kötésben
16027.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1940- 1980 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus díszlettervező által készített színpadkép tervek, vázlatok, jelmez rajzok, munkájával kapcsolatos kiállítási katalógusok, újságcikkel, összesen kb 65 db
16028.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1916-1921 Eperjes, Kobulniczky (Cirill) Cyrill (1882-1949) görögkatolikus kanonok 2 db irata: Az eperjesi gör. kath. püspöki hittudományi akadémia által kiállított végzettségi bizonyítványa (1916), 1K okmánybélyeggel, kisebb sérülésekkel + Esperesi és parochusi kinevezése alkalmából kapott gratuláló levél (1921)
16029.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1917 Svájc, Malans, Schloss Bothmar, Aage Madelung (1872-1949) dán író német nyelvű autográf levele ifj. Bókay János (1892-1961) író, műfordító részére, aki magyarra fordította a műveit, 1 beírt oldal. /1917 Swiss, Malans, Schloss Bothmar, Letter of Aage Madelung (1871-1949) Danish writer to János Bókay (1892-1961) write, translator of his works, 1 written page.
16030.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1918-1921 Bp.-Újpest, Erzsike nevű lány emlékkönyve, kb. 25 oldalnyi bejegyzéssel, rajzokkal, egy oldalon szárított virággal, kissé viseltes bársonykötésben
16031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1920-1940 Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész, m. kir. csendőr százados hagyatékából származó feljegyzések (Szerzői pótszakvélemény a Magyar Szent Korona Országai a trianoni béke előtt és után c. falitérképről), kézzel rajzolt térképvázlatok, stb., összesen kb. 10-15 db, változó állapotban
16032.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

1925 Miskolc, Papp Antal (1867-1945) görögkatolikus püspök, címzetes érsek, a Miskolci Apostoli Exarchátus kormányzójának levele Kobulniczky (Cirill) Cyrill (1882-1949) részére, tanítói fegyelmi tanács elnökévé való kinevezése tárgyában, Papp Antal és Szántay-Szémán István (1880-1960) tb. kanonok, iskolaigazgató aláírásával, bélyegzővel. Kisebb foltokkal, lapszéli sérülésekkel, 33,5x21 cm
16033.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1925-1929 Bp., emlékkönyv bejegyzésekkel, sok igényes rajzzal, sérült kötésben
16034.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

1927 Kobulniczky (Cirill) Cyrill (1882-1949) görögkatolikus kanonok által vitéz Lukáts Sándor ügyvéd ellen indított peres ügy jegyzőkönyvének másolata, egy beírt oldal, kis lapszéli sérülésekkel
16035.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1927-1931 Tartozás-követelési napló, össz. 100 számozott oldal, több bejegyzéssel, nagyrészt kitöltetlen
16036.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1930 Báró Korányi Sándor belgyógyász, akadémikus saját kézzel írt levele
16037.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft