Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 106

cca 1892-1964 Vegyes irat tétel, 5 db: Bp. VII. ker. Csömöri úti pincehelyiség átalakítási terve, Aachenből küldött magyar nyelvű levél, XXII. ker. Tanács VB Építési és Közlekedési Osztályához benyújtott bejelentés, stb.
16013.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

ca 1895 A Székely Vasutak és M. kir. Államvasutak által épített Szászrégen-mádéfalvai vonal hosszelvény rajza, és jelmagyarázata. Csíkmádéfalvától Csíkszentdomonkosig. Dekoratív nagy méretű grafika. 140x34 cm, borítóval
16014.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

1896 Csongrádvármegyei Tanító Egyesület milleniumi díszközgyűlésének díszoklevele Szathmáry György miniszeri tanácsos részére. Egészvászon díszborítóval.
16015.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

1896 Magy. Kir. Szabadalmi Hivatal, 6140-6213. számú szabadalmi leírások. (Egybekötve.) Félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
16016.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1898 Feltehetően Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készített népi kerámia emlékkorsó "R 1848-1898" felirattal, az R betű feltehetően a Regierungszeit rövidítése, kis sérüléssel, m: 12 cm
16017.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

cca 1898 Bp., ,,Nagys. Teszár Józsefné építkezése, VI. ker. Lovag utcza 13.", ház homlokzatának tervrajza, 1 : 100, hajtva, megkímélt állapotban, 36x32 cm
16018.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1899 Pisa, Hegedűs László (1870-1911) festőművész saját kezűleg megírt, aláírt képeslapja, ázásnyomokkal
16019.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1900-1920 A ,,Hungária" Műtrágya, Kénsav és Vegyi Ipar Rt. új vízművének pneumatikus kútja (hossz- és keresztmetszet, alaprajz, stb.), nagyméretű, sokszorosított műszaki rajz, szakadásokkal, teljes méret: 48x189 cm
16020.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

cca 1900-1940 6 db emlékkönyv bejegyzésekkel, rajzokkal, vegyes állapotban
16021.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

cca 1903-1909 Emlékkönyv miskolci, erdélyi (Nagyenyed, Kolozsvár, Ada Kaleh), felvidéki (Eperjes) bejegyzésekkel, rajzokkal, köztük egy (valószínűleg) Tompa László (1883-1964) költőtől származóval, illetve további érdekes nevekkel (Dessewffy István, Kossuth Elza). Egészvászon-kötésben, kissé sérült, laza fűzéssel.
16022.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

1907 2 db nyomtatvány hátoldalán Ferdinándy Béla (1859-1919) országos lótenyésztési főfelügyelő, főispán dedikálásával
16023.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

1910 A Krestelováci Magyar Katolikus Templomépítő Bizottság által adományozott emlékpajzs, pecséttel, aláírásokkal, korrodált, hajlással, 45x45 cm
16024.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft