Judaika

Tételek száma: 20

Kegyelet könyve. Imádság megboldogult szeretteink lelkiüdvéért úgy a templomi mazkir, vagy halálozási évforduló napján, mint sírlátogatáskor. Kiadja: Rosner Ármin, a Pesti Izraelita Hitközség nyug. tanácsosa. Vác, 1927, Kohn-ny., 16 p. Benne 1928-tól 1953-ig kitöltött naptárral. Kiadói kartonált papírkötés, sérült borítóval.
17250.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Jean Boyer: Népeink legádázabb ellenségei La Paz, Táltos kiadó, Emigráns kiadású antiszemita munka. 131p.
17251.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Galiziana kóser kávéitalcímke H. Franck kassai (Felvidék) cégtől
17252.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1938 Zsidó pár (Pick Éva és Pelz István) esküvőjére kapott dísztáviratok gyűjteménye. Kb 50 db egészvászon kötésbe kötve
17253.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

cca 1910 Héber nyelvű nyomtatott ketuba (házasságlevél), Bernat Berger könyv- és papírkereskedés
17254.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

Vegyes judaika témájú prospektus tétel
17255.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Üveg dreidel / trenderli. Részben színezett kézműves üveg, hibátlan, m: 3,5 cm
17256.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Sefer Netiboth Haschalom. Netiboth Haschalom. Wajikra. Wien, 1818, Anton Schmid. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
17258.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
113,82
131,25

1940 Kiskunhalas, Tábori zsidó munakszolgálatos század, 261/9, 1940. december 3., 2 db fotólap, törésnyomokkal, szakadásokkal, 8,5x13,5 cm
17259.

Kikiáltási ár:
42 000 Ft
113,82
131,25

A miskolci orth. izr. anyahitközség alkalmazottainak szolgálati és fegyelmi szabályzata. Miskolc, 1935. Schwartz Soma. 20p. az utolsó oldalon egy alkalmazott tanítónő átvételi igazolásával, valamint külön lapon fogadalmi esküszövegével és jegyzőkönyvvel.
17260.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

1944 ,,Emlékezésem, gyászom", izraelita halálozási emlékkönyv, kalendárium. Kiadja: a Poel Czedek Egylet, Bp. (Neuwald Illés Utódai-ny.), 22 p. Kiadói félvászon-kötés, viseltes borítóval, részben elmosódott bejegyzésekkel.
17261.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1939. november-december, Kiss Arnold (1869-1940) budai vezető főrabbi, költő gyászbeszéde Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus koporsójánál. 2 géppel írt oldal, kézi javítással és kiegészítéssel.
17262.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft