Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 73

Koréh Endre: ,,Erdélyért". A székely hadosztály és dandár története 1918-1919. I-II. kötet. Bp., [1930], Makkay Zoltán (Fráter és Társa-ny.), 241+(3) p.; 230+(2) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopottas borítókkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19852.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerk.: vitéz Rózsás József őrnagy. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (színes címkép, Horthy Miklós portréja) t.+ 224 p. + LXXX (fekete-fehér képek) t.+ 8 (színes) t.+ 1 (térkép) t. Kiadói festett, Erdély címerével díszített félvászon-kötés, kijáró lapokkal (14 lap (L-LXIII oldalak között), kissé kopott, foltos borítóval.
19853.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19854.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Dr. Sándor András (szerk.): Légvédelmi rendelkezések. Bp., 1940, Közigazgatási Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19855.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Siilasvuo, [Hjalmar Fridolf] tábornok: Suomussalmi. (Finn testvéreink hősi küzdelme a szovjethadsereg ellen). Ford.: vitéz Mezey Dénes. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának kiadása (Stádium-ny.), 159+(1) p.+ 8 t. Első magyar kiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
19856.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Virkkunen Paavo: A harcoló finn hadsereg szelleme. Fordította: Molnár Rudolf. [Bp., 1942.], Magyar-Finn Társaság,(Athenaeu-ny.), 158+2 p.+ 12 (kétoldalas képtáblák) t. Egyetlen kiadás. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, magánkönyvtári bélyegzéssel.
19857.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Gábor Áron: Magyar haditudósító túl a Sztálin-vonalon. Bp., [1941.], Stadium, 324 p. + 8 (feliratozott, fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
19858.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Doromby József: Volt cs. és kir. 83-as és 106-os gyalogezredek története és emlékkönyve. Bp., 1934, [Hollósy János]. Előszót írta alsebesi Tormássy Dezső ny. tábornok. Kissé kopott átkötött dombornyomott egészvászon kötés, lapokon folttal, lapszéli sérüléssel, 400 p. + 3 kihajtható térkép, szövegközti képekkel.
19859.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44

A Hódmezővásárhelyi Honvéd Helyőrség története. Szerk.: Lőrinczné Kis Ibolya. Hódmezővásárhely, 2001, MH 62. Bercsényi Miklós Gépesített Lövészdandár, 120 p. Kiadói papírkötés.
19860.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borító, térképmellékletekkel. Néhány lapon enyhe foxing, kötés szép állapotban
19861.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Forell, Fritz von: Mölders. Ford.: Szentgyörgyi Ede. [Bp.,1941.], Danubia ,(Athenaeum-ny.), 1 (címkép) t.+ 213 + [3] p. + 12 t. Első magyar kiadás. Életrajz a második világháború legnevesebb német vadászpilótájáról, Werner Möldersről (1913-1941). A spanyol polgárháborúban, a francia fronton, az angliai csatában és a szovjet fronton számos bevetést megélő repülőtiszt összesen 115 légi győzelmet aratott, túlszárnyalva ezzel az első világháború legendás vadászpilótájának, a Vörös Bárónak a teljesítményét is. A Vaskereszt kitüntetését is elnyerő Mölders légi balesetben vesztette életetét, Breslau mellett, 1941. november 22-én. A hadi életrajz a következő években további két kiadásban látott napvilágot. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19862.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Prónai Lajos: A puszták börtönében. Magyar hadifoglyok kalandozása Orosz-Turkesztánban. Bp.,[1929],Szent István-Társulat,(Stephanaeum-ny.), 77+3 p.+ 14 t. (fekete-fehér fotók, 6 levélen.) Kiadói kopott egészvászon-kötés, kopott borítóval, két tábla hiánnyal, névbélyegzéssel, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzéssel.
19863.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft