Tétel

Kikiáltási ár:

50 000 Ft

Leírás:

Pázmány Péter: A' római anya-szent-egyház szokásából minden vasárnapokra, és egy-nehány innepekre rendeltt evangeliomokrúl predikátziók, mellyeket élő nyelvnek tanítása ? után irásban foglalt cardinal - - esztergami érsek. Nagy-Szombatban, 1768., Jesus Társasága Akademiai Collegiumának bötűivel,XXVIII+1276 p. 3. kiadás.
Pázmány Péter utolsó, még életében megjelent, egyik legnagyobb hatású műve. Először 1636-ban, Pozsonyban jelent meg. A mű Pázmány életművének ma is legelevenebb része, és irodalomtörténeti, nyelvi szempontból is talán legjelentősebb alkotása.
Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kopott, sérült borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, foltos lapélekkel, néhány lap sarkán szamárfüllel, az utolsó 7 lapon alján és a hátsó tábla belsején átütő sötét folttal.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : kni