Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Winter Adolph legújabb galváno-elektromos lánczai köszvény, rheuma, mindennemű idegbajok, görcsök stb. ellen.
Stettin, (1897). Winter Adolph (Damcke Albert ny., Berlin). 32 p.
A századfordulón működő Adolph Winter szceczini homeopata, galvano-elektromos módszerrel operáló természetgyógyász és vállalkozó egész kiadványt szánt működése magasztalásának. A bevezetés szerint áramütéssel mindenféle bajokat gyógyító elektromos lánca hathatósan veszi fel a harcot a köszvénnyel, reumával, idegbántalmakkal, görcsökkel, fogfájással és fejfájással és egyebekkel. A szerző - hitelessége bizonyítására - többször is leszögezi, hogy orvosi eszköze Németországban és az Osztrák-Magyar Monarchiában bejegyzett szabadalomnak számít. A testre veendő eszközt mindössze viselni kell, ám a teljes hatás érdekében két láncot kell alkalmazni, egyet nappalra, egyet estére. Szerzőnk bámulatos terjedelemben ismerteti legmagasabb körökből való klientúráját, majd a 7. oldaltól a köszönőlevelek sora érvel az orvosi csodaszer hatékonysága mellett. A valódi aranyozást mutató rézláncok képes illusztrációja a belső borítón szerepel. A varázsszert áruló vállalkozó 1909-ben ad hírt utoljára vállalkozásáról, nem sok jót sejtető, többszöri cégnév-változtatás után feltehetően beszüntette megtévesztésen alapuló vállalkozását.
Példányunk számos oldalán kisebb elszíneződés és apró gyűrődés, kiadványunk fűzése meglazult.
Fűzve, illusztrált, sérült, hiányos, foltos kiadói borítóban, a hátsó borítón a vállalkozás gyártó egységének látképe.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17