Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 307

Barbara Olszanska - Tadeusz Olszanski: Budapest. 2002, Streiffert Förlag. Dán nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20240.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Mikecs László: Csángók. Bolyai Könyvek. Bp., [1941], Bolyai Akadémia-Turul,(Jövő-ny.), 412 p.+VIII (fekete-fehér fotók) t.+ 5 (térkép-melléklet) t. Első kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé kopott borítóval
20241.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Waldemar Oehlke: Seele Ostasiens. Chinesisch-Japanischer Zitatenschatz. Berlin, Herbig. 160p. Kiadói vászonkötésben
20242.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Magyarország gyógyfürdői. Összeáll.: Aujeszky László, Papp Ferenc, Frank Miklós. Balneológiai könyvtár. 1. szám. Bp., 1949., (Országos Fürdőügyi Igazgatóság - Révai-ny.), 64 p. Oldalszámozáson belül 12 egész oldalas fotóval díszítve. Kiadványuk a háború után helyreállított budapesti és vidéki gyógyfürdők éghajlattani, földtani és gyógykezelési adatait összegzi a gyógyulni vagy éppen kikapcsolódni vágyó dolgozók széles rétegének tájékoztatása céljából. Kiadói papírkötés, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel.
20243.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Boros Fortunát: Csíksomlyó, a kegyhely. Csíkszereda,1994,Pallas-Akadémia, 178+1 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
20244.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20245.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dr. Dömötör Sándor (összeáll.): Abádszalók földje, népe, kultúrája. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20246.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Wass Samu gróf utazása Nyugat-Indiában. Ifjusági Könyvtár 4. szám. Bp.,[1926.],Pallas, 173+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, hiányos hátsó szennylappal.
20247.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lottó variációk gyűjteménye. Szerk.: Dr. Varga István. Bp.,én., Sportfogadási és Lottó Igazgatóság, 103 p. 2.,bővített kiadás. Benne 4 db kitöltetlen régi szelvénnyel. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel.
20248.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. Szerkesztette Kovács László. [Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldük tájairól. Írták: Asztalos István, Macsó Sándor, Karácsony Benő, Kemény János, Kós Károly, Kovács László, Maksay Albert, Molter Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Tompa László, Wass Albert.] (Budapest, 1940). Révai (ny.) 198 + [18] p. Oldalszámozáson belül igen gazdag - összesen 97 oldalnyi - kortárs fotóanyaggal. javított félvászon kötésben
20249.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20250.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Seresné Szegőfi Anna: Adalékok Miskolc város közlekedésének történetéhez. Miskolc, 1988, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, 162 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
20251.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft