https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Térképek

Tételek száma: 236

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1955 Magyarországi autóutak térképe. Bp., 1955., Kartográfia, VIII+47+1 p.+Á+XXVII t. Az I-XXVII. számú részlettérképlapok méretaránya: 1:400,000. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
1
17940.

1955 Magyarországi autóutak térképe. Bp., 1955., Kartográfia, VIII+47+1 p.+Á+XXVII t. Az I-XXVII. számú részlettérképlapok méretaránya: 1:400,000. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1922 "Harta Judeţului Bistrita-Nasaud, Intocmitáde de E. Reiber", Beszterce-Naszód megye térképe, Összeállította E. Reiber, 1:200.000, Cluj/Kolozsvár, Minerva S.A.,(Lit. Baga), román nyelven, hajtott, sérült, gyűrött, 43,5x45,5 cm
1
17941.

1922 "Harta Judeţului Bistrita-Nasaud, Intocmitáde de E. Reiber", Beszterce-Naszód megye térképe, Összeállította E. Reiber, 1:200.000, Cluj/Kolozsvár, Minerva S.A.,(Lit. Baga), román nyelven, hajtott, sérült, gyűrött, 43,5x45,5 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
23
 
[Térkép] El a kezekkel Koreától! Vesszenek a háborús gyújtogatók. A Magyar Rendőr térképmelléklete. (1950 körül). [Budapest, 1950 körül]. Magyar Rendőr [Ny. n.] Propagandatérkép, mérete: 340x250 mm egy 415x290 mm méretű lapon. Propagandacélokat szolgáló Korea-térképünk az 1950-1953 közötti koreai háború iránti hazai sajtófigyelem dokumentuma. A rendőri állomány használatára készült térképünk szöveges utasítása a következő: "Bajtárs! Ragaszd fel ezt a térképet kemény papírlapra, és helyezd el a körletedben. Kövesd figyelemmel a koreai nép szabadságharcát, kis zászlókkal jelezd a térképen a hős Koreai Néphadsereg diadalmas előrenyomulását. Korea hős népe értünk is harcol! Fegyelmünk megszilárdításával, jobb szolgálattal támogassuk őket!" Korea területét 1938-ban megszállta a japán császárság, amely a második világháború végéig kemény katonai diktatúrát tartott fenn. 1945 őszén a japán megszállók helyébe szovjet, illetve amerikai csapatok érkeztek, a két hatalom a 38. szélességi határtól északra, illetve délre rendezkedett be; érthető módon mindkét hatalom azonnal nekilátott sajátos társadalmi rendszerét a félsziget népére kényszeríteni. Az ország két része, a két társadalmi modell közötti viszony 1950-re végletesen elmérgesedett. Az évek óta nagy erővel fejlesztett, kommunista irányítás alatt álló Koreai Néphadsereg reguláris csapataival, valamint kínai és szovjet támogatással 1950 nyarán lerohanta a félsziget déli felét. 1950 őszén amerikai támogatással ellentámadás indult, a Koreai Néphadsereget visszaszorították az eredeti határvonalon túlra. 1950-től hullámzó frontvonalakon állandósult a két Korea küzdelme, melyet a nyugati és a keleti blokk egyaránt árgus figyelemmel követett és kommentált. Dokumentumunk szép példája az 1950 körüli hazai ideologikus sajtó iránymutatásának, amely a morális jót a szovjetbarát Koreai Néphadsereg oldalán jelölte meg, és emlékezetes összefüggést vélt felfedezni a hazai rendvédelem elvtársi szigorának megszigorítása, illetve a sok ezer kilométerre folyó ütközetek sorsa között. Térképünk felső lapszélén, illetve hajtásai mentén apró szakadásnyomok. Jó állapotú lap, hajtogatva.
1
17942.

[Térkép] El a kezekkel Koreától! Vesszenek a háborús gyújtogatók. A Magyar Rendőr térképmelléklete. (1950 körül).
[Budapest, 1950 körül]. Magyar Rendőr [Ny. n.] Propagandatérkép, mérete: 340x250 mm egy 415x290 mm méretű lapon.
Propagandacélokat szolgáló Korea-térképünk az 1950-1953 közötti koreai háború iránti hazai sajtófigyelem dokumentuma. A rendőri állomány használatára készült térképünk szöveges utasítása a következő: "Bajtárs! Ragaszd fel ezt a térképet kemény papírlapra, és helyezd el a körletedben. Kövesd figyelemmel a koreai nép szabadságharcát, kis zászlókkal jelezd a térképen a hős Koreai Néphadsereg diadalmas előrenyomulását. Korea hős népe értünk is harcol! Fegyelmünk megszilárdításával, jobb szolgálattal támogassuk őket!"
Korea területét 1938-ban megszállta a japán császárság, amely a második világháború végéig kemény katonai diktatúrát tartott fenn. 1945 őszén a japán megszállók helyébe szovjet, illetve amerikai csapatok érkeztek, a két hatalom a 38. szélességi határtól északra, illetve délre rendezkedett be; érthető módon mindkét hatalom azonnal nekilátott sajátos társadalmi rendszerét a félsziget népére kényszeríteni. Az ország két része, a két társadalmi modell közötti viszony 1950-re végletesen elmérgesedett. Az évek óta nagy erővel fejlesztett, kommunista irányítás alatt álló Koreai Néphadsereg reguláris csapataival, valamint kínai és szovjet támogatással 1950 nyarán lerohanta a félsziget déli felét. 1950 őszén amerikai támogatással ellentámadás indult, a Koreai Néphadsereget visszaszorították az eredeti határvonalon túlra. 1950-től hullámzó frontvonalakon állandósult a két Korea küzdelme, melyet a nyugati és a keleti blokk egyaránt árgus figyelemmel követett és kommentált. Dokumentumunk szép példája az 1950 körüli hazai ideologikus sajtó iránymutatásának, amely a morális jót a szovjetbarát Koreai Néphadsereg oldalán jelölte meg, és emlékezetes összefüggést vélt felfedezni a hazai rendvédelem elvtársi szigorának megszigorítása, illetve a sok ezer kilométerre folyó ütközetek sorsa között.
Térképünk felső lapszélén, illetve hajtásai mentén apró szakadásnyomok.
Jó állapotú lap, hajtogatva.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
2
 
Jelkulcs a térképolvasáshoz. Összeállította Irmédi-Molnár László. Budapest, 1941. (Szerző - Hornyánszky Viktor Rt. nyomdai műintézete). 36 p. Egyetlen kiadás.  Irmédi-Molnár László (1895-1971) térképész, térkép-történész, a M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet műszaki tisztviselője. Szövegközti rajzokkal és ábrákkal gazdagon illusztrált, rövid munkájában a hazai térképészeti gyakorlatban bevezetésre váró új jelzéseket, jelkódolásokat hasonlítja össze a korábbiakkal. A munkát a vallás- és közoktatási miniszter a középiskolák és polgári iskolák számára segédkönyvként ajánlotta. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
17943.

Jelkulcs a térképolvasáshoz. Összeállította Irmédi-Molnár László.
Budapest, 1941. (Szerző - Hornyánszky Viktor Rt. nyomdai műintézete). 36 p. Egyetlen kiadás.
Irmédi-Molnár László (1895-1971) térképész, térkép-történész, a M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet műszaki tisztviselője. Szövegközti rajzokkal és ábrákkal gazdagon illusztrált, rövid munkájában a hazai térképészeti gyakorlatban bevezetésre váró új jelzéseket, jelkódolásokat hasonlítja össze a korábbiakkal. A munkát a vallás- és közoktatási miniszter a középiskolák és polgári iskolák számára segédkönyvként ajánlotta.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
2
 
[Térkép] A Börzsönyi hegység. Mérték: 1:50,000. (1927). Budapest, 1927. Magyar Királyi Állami Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 675x500 mm egy 750x565 mm méretű térképlapon. Színes turistatérképünk a téli hóviszonyok miatt régóta kedvelt, és a trianoni döntés miatt turistaszempontból igencsak felértékelődő, népszerű túra helyet, a Börzsöny egészét ábrázolja: a Duna-kanyartól az Ipolyig, Nógrádverőcétől Drégelypalánkig húzódó hegységet, településeit, megközelítéséhez szükséges vasútjait, körülötte ívelő autóútjait, és legfőképpen kialakult, jelzett turistaútjait. Jóllehet a Börzsöny központi erdőségeinek többsége magántulajdonban állt (váci püspökség, esztergomi érsekség, illetve svájci magántulajdon), a terület jól jelzett turistaútjai arra utalnak, hogy a magántulajdonú erdő- és vadgazdaságok nem zárkóztak el a természetjáróktól, az átjárást engedélyezték. A terület két fő csúcsára, a Csóványosra és a Nagy-Hideg-hegyre a legfontosabb kiindulópontokból: Kemencéről, Nagybörzsönyről, Kóspallagról, Királyrétről egyaránt kijelölt turistaútvonalak vezettek fel, a ma kedvelt turistautak közül csupán a Királyháza-Csóványos és a Diósjenő-Csóványos útvonal hiányzik. A dél-börzsönyi térség Szent Mihály-hegye és Hegyes-tető nevű csúcsa még érintetlen vidéknek számított, turistaútvonalak egyáltalán nem érintették a Zebegény és Nagymaros közti rengeteget és sziklacsúcsokat. A Dél-Börzsöny turistáskodása csak az 1930-as évek végén lendült fel, amikor is az Encián Turista Egyesület megépítette a ma is látogatható Julianus-kilátót a Hegyes-tetőn (1938-1939), ugyanebben az évben indult a nagy-hideg-hegyi turistaház építése; térképünk még egyiket sem jelzi. Jóllehet jelöli a hegységet átszelő kisvasutak mindegyikét, a Királyrétre, a Kis-irtásra és a Kemencére vezetőt, ezek a vasutak még évtizedekig gazdasági és nem turisztikai célokat szolgáltak. Térképünk jobb felső sarkán apró hiány, szélein apró, halvány foltosság, a hajtások mentén apró szakadásnyomok. (Kirándulók térképe, 3. szám.) Jó állapotú térkép, hajtogatva.
1
17944.

[Térkép] A Börzsönyi hegység. Mérték: 1:50,000. (1927).
Budapest, 1927. Magyar Királyi Állami Térképészeti Intézet. Színes térkép, mérete: 675x500 mm egy 750x565 mm méretű térképlapon.
Színes turistatérképünk a téli hóviszonyok miatt régóta kedvelt, és a trianoni döntés miatt turistaszempontból igencsak felértékelődő, népszerű túra helyet, a Börzsöny egészét ábrázolja: a Duna-kanyartól az Ipolyig, Nógrádverőcétől Drégelypalánkig húzódó hegységet, településeit, megközelítéséhez szükséges vasútjait, körülötte ívelő autóútjait, és legfőképpen kialakult, jelzett turistaútjait. Jóllehet a Börzsöny központi erdőségeinek többsége magántulajdonban állt (váci püspökség, esztergomi érsekség, illetve svájci magántulajdon), a terület jól jelzett turistaútjai arra utalnak, hogy a magántulajdonú erdő- és vadgazdaságok nem zárkóztak el a természetjáróktól, az átjárást engedélyezték. A terület két fő csúcsára, a Csóványosra és a Nagy-Hideg-hegyre a legfontosabb kiindulópontokból: Kemencéről, Nagybörzsönyről, Kóspallagról, Királyrétről egyaránt kijelölt turistaútvonalak vezettek fel, a ma kedvelt turistautak közül csupán a Királyháza-Csóványos és a Diósjenő-Csóványos útvonal hiányzik. A dél-börzsönyi térség Szent Mihály-hegye és Hegyes-tető nevű csúcsa még érintetlen vidéknek számított, turistaútvonalak egyáltalán nem érintették a Zebegény és Nagymaros közti rengeteget és sziklacsúcsokat. A Dél-Börzsöny turistáskodása csak az 1930-as évek végén lendült fel, amikor is az Encián Turista Egyesület megépítette a ma is látogatható Julianus-kilátót a Hegyes-tetőn (1938-1939), ugyanebben az évben indult a nagy-hideg-hegyi turistaház építése; térképünk még egyiket sem jelzi. Jóllehet jelöli a hegységet átszelő kisvasutak mindegyikét, a Királyrétre, a Kis-irtásra és a Kemencére vezetőt, ezek a vasutak még évtizedekig gazdasági és nem turisztikai célokat szolgáltak.
Térképünk jobb felső sarkán apró hiány, szélein apró, halvány foltosság, a hajtások mentén apró szakadásnyomok.
(Kirándulók térképe, 3. szám.)
Jó állapotú térkép, hajtogatva.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
4
 
ca 1944 Nagy-Budapest térképe. Dr. Irmédi-Molnár László, Jäger Károly. 1 : 30.000. Bp., Kókai Lajos (Honvéd Térk. Int.), , hajtva, 104x85 cm
1
17945.

ca 1944 Nagy-Budapest térképe. Dr. Irmédi-Molnár László, Jäger Károly. 1 : 30.000. Bp., Kókai Lajos (Honvéd Térk. Int.), , hajtva, 104x85 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
8
 
ca 1920 Az érdi weekend I. üdülőtelep térképe. Gáll Imre 46x65 cm
1
17946.

ca 1920 Az érdi weekend I. üdülőtelep térképe. Gáll Imre 46x65 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,10
EUR
,
31,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
ca 1910 Turócz vármegye térképe Gönczy Pál: 30x24 cm
1
17947.

ca 1910 Turócz vármegye térképe Gönczy Pál: 30x24 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
ca 1910 Magyarország a Honfoglalás végén, a krónikák szerint Pallas: 30x24 cm
1
17948.

ca 1910 Magyarország a Honfoglalás végén, a krónikák szerint Pallas: 30x24 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
1
 
cca 1925 Az ezeréves Magyarország térképe, a Pesti Hírlap kiadása, hajtott, kis szakadásokkal, 42×57 cm
1
17949.

cca 1925 Az ezeréves Magyarország térképe, a Pesti Hírlap kiadása, hajtott, kis szakadásokkal, 42×57 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
3 db Nagy-Magyarország térkép, különféle kézi jelölésekkel, feljegyzésekkel, változó állapotban, 23x36 cm körül. Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész, m. kir. csendőr százados hagyatékából.
1
17950.

3 db Nagy-Magyarország térkép, különféle kézi jelölésekkel, feljegyzésekkel, változó állapotban, 23x36 cm körül. Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész, m. kir. csendőr százados hagyatékából.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1900 A római birodalom legnagyobb kiterjedése korában + A Khalifatus 945-ig Kr. u., 2 db térkép, rajzolta: Kogutowicz Manó, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 28,5x34 cm
1
17951.

cca 1900 A római birodalom legnagyobb kiterjedése korában + A Khalifatus 945-ig Kr. u., 2 db térkép, rajzolta: Kogutowicz Manó, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., 28,5x34 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz