Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

15

Leírás:

Vay Péter: Kelet császárai és császárságai. 17 színes műlappal, 50 műmelléklettel és 86 szövegképpel.
Budapest, 1906. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 465 + [1] p. + 49 t. + 5 melléklet (hártyapapírral védett színes akvarell nyomat). Egyetlen kiadás.
Vay Péter (1863-1948) misszionárius, világutazó. 1903-1914 között a Vatikán megbízásából beutazta a világot. Uralkodók, vezető államférfiak fogadták, útja során behatóan megismerkedett a Kelet kultúrájával. Néprajzi kitérőkben bővelkedő, országismertető útleírását ritka fotódokumentáció kíséri, mely a XX. század eleji cári Oroszország, Kína, Korea és Japán világát mutatja be, ahogyan az egy éles szemű egyházi utazó számára megmutatkozik. A színes táblákon a szerző által készített akvarellek.
Egy levélen kisebb pótlás és javítás, egy levél téves helyre kötve, egy levél hiányzik. A mű 17 akvarell-melléklettel teljes.
Festett, illusztrált, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk