Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. kötet. Bp., 1929., Zajti Ferenc kiadása, (Budapesti Hírlap-ny.), IV+335+3 p.; 368 p.
Ipolyi Arnold (1823-1886) római katolikus püspök, művészettörténész, múzeumszervező, műemlékvédő. A magyar ősvallás nyomai után kutatva állította össze a magyar népi hiedelemrendszert bemutató monográfiáját, gazdag szakirodalmi jegyzetanyaggal. Első kiadása 1854-ben jelent meg, a Magyar Tudományos Akadémia négy évvel később nagyjutalomban részesítette.
Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, az I. kötet sérült kötéssel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tg

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17