Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

9

Leírás:

Mérei Erzsébet: Furulyás Pisti cukorországban. Turi Polgár István rajzaival.
[Budapest], (1939). Dante Könyvkiadó (Arti Grafiche A. Milesi e Figlie, Milano). 2 t. (színes címkép és díszcímlap) + 94 + [2] p. + 23 t. Egyetlen kiadás.
Mérei Erzsébet ifjúsági író mesekönyve a kompetens paraszti hős Furulyás Pisti repülőgépen és szekéren megtett kalandjait beszéli el cukorországban és orvosságországban.
A címkép verzóján régi ajándékozási bejegyzés, a belív első oldalán régi tulajdonosi bélyegzés.
Enyhén sérült gerincű, színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk