Tétel

Katalógusszám:

17219.
Lezárult 498. Gyorsárverés
Térképek

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

[Térkép] Budapest és környékének térképe. Tervezte: Stoits György. Mértéke: 1:25 000. (1938).
Budapest, [1938]. Gergely Rezső könyvkereskedése - Közlekedési Nyomda Kft. Színes térkép, mérete: 900x1195 mm egy 950x1215 mm méretű térképlapon.
Térképünk a XIV kerületre osztott Budapest teljes területét ábrázolja a környező településekkel (Kerepes, Rákoscsaba, Ecser, Vecsés, Gyál, Soroksár, Csepel, Nagytétény, Érd, Törökbálint, Budakeszi, Nagykovácsi, Solymár, Békásmegyer, Újpest). A vasútvonalak, a villamos- és autóbusz-hálózat; a beépített és beépítetlen, az erdős és parkosított területek, a jelentősebb középületek feltüntetésével (Parlament, Bazilika, Zsinagóga, Nemzeti Múzeum, Operaház, Millenniumi Emlékmű, Közlekedési Múzeum, OTI-székház, Központi Vágóhíd). 1938-ban keletkezett lapunk már Mussolini térként nevezi meg az Oktogont (1936), Horthy Miklós hídként hivatkozik a frissen elkészült nagykörúti hídra (1937). A Körönd egyelőre őrzi még politikamentes nevét, 1938-ban kapja csak meg Hitler Adolf nevét. A város határán kívül szőlőtelepek és menedékházak tűnnek fel.
A hajtások mentén apró sérülések.
Fabó-Holló 2509.
Jó állapotú lap, vászonra vonva, hajtogatásnyomokkal.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk