Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

[Losontzi István]: Hármas kis tükör, melly I. a' Szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával és históriájával gyenge elmékhez meg-bővítve alkalmaztatott módon a' nemes tanúlóknak, summásan, de világosan elő-adja és ki mutatja. Pesten,én.,Nyomtattatott Patzko Ferentz Jósef költségével, 252+253-257 (pótolt, másolt lapok) p. + 1 (Erdély térképe) t. Korabeli sérült félbőr-kötés, sérült borítóval, egykorú bejegyzésekkel, sérült, lyukas címlappal, foltos lapokkal, benne szakadt, sérült lapokkal is, egy lap részben hiányos (3/4 p.), az utolsó lapok (253-257 p.) másolattal pótoltak, ezek közül egy-két lap kijár, a 2. térképet (258 p.) hiányosan másolták le, beragasztott cikkel és pótlást végző intézmény számlájával. Rossz, restaurálásra szoruló állapotban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nk